Barack Obama rozwód
Autor Maria Wieczorek - 7 Listopada 2019

Barack Obama podjął decyzję o rozwodzie? Tabloidy obiegły krzywdzące doniesienia

Barack Obama zdecydował się na rozwód z żoną? Podobne doniesienia podały w ostatnim czasie media z całego świata, w tym kilka polskich portali plotkarskich. "Globe", który jako pierwszy poinformował o rzekomym rozstaniu byłego prezydenta USA z Michelle Obamą, nie ma jednak żadnych wiarygodnych podstaw do rozpowszechniania podobnych twierdzeń.

Barack Obama i Michelle Obama podjęli decyzję o rozwodzie? Tego rodzaju doniesienia obiegły media na początku listopada, gdy poinformowała o tym redakcja "Globe". Były prezydent USA oraz jego żona mieli rzekomo przekazać sobie papiery rozwodowe po 27 latach wspólnego życia. Ich decyzja stanowiła według medium następstwo licznych, bardzo toksycznych kłótni pary.

Barack Obama rozwodzi się ze swoją żoną Michelle?

Jak "Globe" argumentowało swoje doniesienia? Przede wszystkim powołując się na całkowicie anonimowe źródła, których w podobnej sytuacji nie należy raczej traktować poważnie. Czytelników ma przekonać także fakt, iż Michelle i Barack Obama pozowali na dwóch zdjęciach na swych profilach na Instagramie bez obrączek. Warto jednak zaznaczyć, że zdjęcie byłej pierwszej damy powstało na siłowni, kiedy podnosiła ciężar. Nie jest niczym zaskakującym, iż postanowiła zrobić to bez pierścionka, który mógłby uszkodzić jej palec. Fotografia byłego prezydenta została za to wykonana podczas jednego ze spotkań, jednak polityk już dawno przekazał, że na podobne sytuacje często zdejmuje swoją obrączkę. Nie chce bowiem zgubić jej, ani też uszkodzić, gdy musi uścisnąć wiele dłoni.

Poczta Polska wydała ostrzeżenie. Jeden SMS może nas drogo kosztowaćPoczta Polska wydała ostrzeżenie. Jeden SMS może nas drogo kosztowaćCzytaj dalej

Po tych zdarzeniach na profilach na Instagramie pojawiły się inne zdjęcia, na których oboje mieli już na palcach obrączki. Para pojawiła się także na szczycie Obama Foundation, gdzie prowadziła wspólnie panele dyskusyjne i wygłaszała przemowy. W ich czasie nie dało się zauważyć żadnych spięć, czy też niechęci. Poza tym pod koniec października oboje opublikowali poświęcone małżeństwu posty, a wcześniej za pośrednictwem Instagrama dzielili się z internautami przemyśleniami z okazji 27. rocznicy ślubu.

Barack Obama stwierdził, że z czasem jego związek staje się coraz lepszy oraz podziękował żonie za wspólnie spędzone lata. Michelle Obama napisała za to, iż wciąż czuje magię, która połączyła ją z mężem wiele lat wcześniej. Na razie nie pojawiły się więc żadne racjonalne, potwierdzone powody, aby sądzić, że para zdecydowała się na nagły rozwód.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News