Poczta Polska SMS
Autor Maria Wieczorek - 7 Listopada 2019

Poczta Polska wydała ostrzeżenie. Jeden SMS może nas drogo kosztować

Poczta Polska skierowała do klientów specjalne ostrzeżenie. Podszywający się pod instytucję oszuści rozsyłają bowiem wiadomości SMS, przez które można stracić niemałe pieniądze. Podpowiadamy, jak się przed tym uchronić.

Poczta Polska ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod instytucję. W oficjalnym oświadczeniu przekazano, że do klientów trafiły fałszywe SMS-y z informacją o rzekomej zmianie cennika. Osoby oczekujące na przesyłkę poproszono więc o drobną dopłatę, najczęściej wysokości 1 zł. W wiadomości umieszczono link, umożliwiający rzekomo szybki przelew.

Najgłośniejszy fotomontaż w historii wywołał ogromny skandal. Opublikowały go prestiżowe media z całego świataNajgłośniejszy fotomontaż w historii wywołał ogromny skandal. Opublikowały go prestiżowe media z całego świataCzytaj dalej

Poczta Polska ostrzega przed oszustami

Po kliknięciu klient zostaje przeniesiony pod sfałszowaną stronę jednego z serwisów płatności, a następnie na podstawioną witrynę banku. Przelew należy potwierdzić kodem SMS, po którego wprowadzeniu z konta zostaje pobrana dużo wyższa kwota. Poczta Polska pokazała przykładową treść wiadomości od oszustów. Może ona brzmieć następująco:

"W zwiazku ze zmiana cennika w dn. 04.11.19, infomrujemy, iz Twoja paczka wymaga doplaty 1.00 PLN, aby kontynuowac dostawe.

Dodatkowym utrudnieniem w rozpoznaniu SMS-a od oszustów może być fakt, iż jej nadawca jest podpisany jako "Poczta Polska" i może wyświetlać się pod innymi wiadomościami od instytucji. Radzimy więc, aby dokładnie sprawdzać każdą tego rodzaju korespondencję. Jeżeli mamy wątpliwości co do otrzymanej wiadomości, warto skontaktować się z przedstawicielami Poczty Polskiej w celu uzyskania informacji, czy jest autentyczna. Należy także przekazać informację o fałszywym SMS-ie funkcjonariuszom policji.

Źródła:Wprost, Poczta Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News