Jarosław Jakimowicz Twitter
Autor Maria Wieczorek - 6 Listopada 2019

Ktoś podszywa się pod polskiego aktora. Fake konto na Twitterze zdążył zaobserwować Patryk Jaki

Jarosław Jakimowicz założył konto na Twitterze? Podpisany imieniem i nazwiskiem aktora profil okazał się całkowicie fałszywy. Zanim doszło do zdemaskowania, zdążyło go zaobserwować ponad 1000 internautów, w tym Patryk Jaki.

Jarosław Jakimowicz nie założył profilu na Twitterze, chociaż łatwo było nabrać się na fałszywkę, która 6 listopada zaczęła zdobywać popularność na tej platformie społecznościowej. W pierwszym wpisie konta przeczytać można:

"Na FB spotykam się z niebywałym hejtem, w życiu spotykam się z niebywałym hejtem. Tu także czytam Jakimowicz to, Jakimowicz tamto. Przyzwyczaiłem się. Nie boli. Śmieszy mnie to, bo pada to z ust ludzi walczących z hejtem. #Jakimowicz #Hejt"

Najgłośniejszy fotomontaż w historii wywołał ogromny skandal. Opublikowały go prestiżowe media z całego świataNajgłośniejszy fotomontaż w historii wywołał ogromny skandal. Opublikowały go prestiżowe media z całego świataCzytaj dalej

Jarosław Jakimowicz nie założył konta na Twitterze

Fałszywość profilu została zdemaskowana przez internautów ok. 7 godzin po opublikowaniu pierwszego wpisu. Co ciekawe, jego autor nie przestał publikować postów, ani też nie usunął podszywającego się pod Jakimowicza konta. Zamiast tego napisał:

"Tyle się mówi o fejkach, o wywieraniu wpływu na społeczeństwo. Za każdym razem dajecie się złapać jak dzieci. Sprawdźcie statystyki i zastanówcie się, jak łatwo Wami manipulować. Każdym z Was. Politykami także. Ja zapraszam do zakupu książki Jarka. Może nie jest zmanipulowana."

Zanim wyszło na jaw, że profil jest fałszywy, zdążyło zaobserwować go ponad 1,3 tys. osób. Wśród nich był także znany polityk Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki. Po raz kolejny apelujemy więc o weryfikację podobnych kont, zanim zdecydujemy się im zaufać. Jak widać, podszywający się pod osoby publiczne internauci w ekspresowym tempie mogą bowiem zdobywać niepokojąco duże zasięgi.

Jarosław Jakimowicz Twitter

Jarosław Jakimowicz fake

Źródło:Twitter
Foto: YouTube (Telewizja Republika) / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News