AntyFAKE
Autor Michalina Kobla - 14 Czerwca 2019

WPolityce zasugerowało, że Bill Clinton pochwalił dokonania polskich władz. To prawda, ale wszystkich od 89 roku

Portal wPolityce odniósł się do mowy wygłoszonej wczoraj przez Billa Clintona w Warszawie, podczas kongresu ABSL Summit. Z nagłówka wyczytać możemy, że słowa byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych ubodą opozycję. To jasna, choć mylna sugestia, jakoby polityk schlebił wyłącznie Prawu i Sprawiedliwości.

Szczyt ABSL składa się z szeregu konferencji, których prelegenci debatują na tematy z pogranicza biznesu, polityki i sektora usług. Jednym z gości, odbywającego się w Warszawie szczytu był Bill Clinton, który nie omieszkał schlebić swoim gospodarzom.

- Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej (...) Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od momentu wyzwolenia się spod dominacji Związku Radzieckiego. (...) Polska oparła się kryzysowi gospodarczemu, dzieli korzyści bycia częścią UE, jest gospodarką, która plasuje się na 6. miejscu w Unii. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być takimi jak Polska - powiedział były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Clinton mówił o polskiej gospodarce, chwaląc skok, jakiego dokonała od czasów transformacji ustrojowej, stając się potencjalnym "przywódcą Europy". Portal wPolityce przypisał jednak te sukcesy wyłącznie jednej opcji politycznej.

Bill Clinton chwali polską gospodarkę. WPolityce doszukuje się porażki opozycji

"Opozycja się załamie! Bill Clinton: Cały świat podziwia Polskę. Możecie być przywódcą Europy i zawieźć ją do zupełnie innego miejsca" - tak właśnie brzmi nagłówek sprzyjającego rządowi portalu. Problem jednak polega na tym, że były prezydent Stanów Zjednoczonych nie ograniczył się w swoich komplementach wyłącznie do rządzącej obecnie opcji politycznej.

- W dłuższym czasie gospodarka rynkowa działa lepiej, gdy funkcjonuje równo i ma sumienie - zaznaczał Clinton.

WPolityce zasugerowało, że Bill Clinton pochwalił dokonania polskich władz. To prawda, ale wszystkich od 89 roku

Odpowiedź Mateusza Morawieckiego ustami minister Emilewicz

Premiera Mateusza Morawieckiego na szczycie reprezentowała minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. To właśnie ona odczytała jego list.

- Zadaniem każdego rządu jest stworzyć ramy, które umożliwiają rozwój biznesu. Polski rząd zapewnia szeroki zakres mechanizmów i profesjonalnych usług, które dostarczają potrzebne informacje oraz wsparcie podczas całego procesu inwestowania. Wprowadziliśmy Konstytucję Biznesu, która zasadniczo zmieniła zasady funkcjonowania biznesu w Polsce przez głęboką reformę prawa gospodarczego, promując filozofię wolności gospodarczej - przekazał uczesnikom kongresu Morawiecki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News