Biologiczna Bzdura Roku 2019 Ewa Kopacz
Autor Maria Wieczorek - 14 Stycznia 2020

Wybrano Biologiczną Bzdurę Roku 2019. Opinia byłej premier wygrała głosowanie z gigantyczną przewagą

Biologiczna Bzdura Roku 2019 została oficjalnie wybrana. W ostatnich tygodniach często poruszaliśmy temat tego nietypowego plebiscytu, w którym rzeczywiście zaroiło się od nienaukowych twierdzeń. Ostateczne wyniki głosowania pojawiły się już na blogu "To tylko teoria", dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że zwyciężyła w nim opinia byłej premier Ewy Kopacz.

Biologiczna Bzdura Roku 2019 jest już znana! Plebiscyt zakończył się 12 stycznia 2020 roku i, jak przekazał autor bloga "To tylko teoria", oddano w nim aż 52 480 głosów. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się Ewa Kopacz, której opinię wybrało aż 41,2% głosujących. Jakie twierdzenia doprowadziły do przekazania symbolicznej statuetki Alternatywnej Zięby właśnie byłej premier?

"Przypomnę strasznie dawne czasy. To jest wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami!"

'Megapożar' w Australii rzeczywiście opanowany. Nie oznacza to jednak wcale końca walki z żywiołem'Megapożar' w Australii rzeczywiście opanowany. Nie oznacza to jednak wcale końca walki z żywiołemCzytaj dalej

Biologiczna Bzdura Roku 2019 została oficjalnie wybrana

Drugie miejsce w plebiscycie zajęły twierdzenia profilu "Dziewuchy Dziewuchom" na Facebooku, w których twierdzono, że "otyłość nie jest przyczyną chorób". Opinia ta zdobyła łącznie 15% głosów. Podium zamknął Wojciech Cejrowski (13,6% głosów), promujący poniższą teorię:

"Szczepionki wiadomo, że zabijają. W znaczącym procencie zawierają trucizny."

Kolejne miejsca zajmowali za to kolejno:

4. Konrad Berkowicz - 6,5% - "Nie ma czegoś takiego jak »orientacja seksualna«"
5. Rafał Ziemkiewicz - 6,1% - "Karpie nie mają co prawda systemu nerwowego"
6. Natalia Siwiec - 5,9% - "Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że czerniak występuje od słońca. Ani dowodów, że promieniowanie UV zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry."
7. Anna Puślecka - 5,5% - "Czy wiesz, jakie są najczęstsze czynniki wywołujące raka piersi? Picie wody z kranu."
8. Jessica Mercedes - 3,2% - "Kryształ górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym. Ma właściwości ochronne, stanowi tarczę odbijającą negatywne wibracje zawiści. Woda kryształowa wzmacnia pamięć, nadaje jasności myślom, podnosi nastrój, ułatwia koncentrację."
9. Ewa Rembiałkowska - 1,5% - "Pasze modyfikowane genetycznie mają zły wpływ na zdrowie zwierząt laboratoryjnych."
10. Jarosław Sachajko - 1,5% - "Wszystkie składniki typu »E« nie mają nic wspólnego z naturalną substancją!"

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w swojej historii ponad miliard złotych. Kiedy padały rekordy?
  2. Wydaje się niegroźna, ale może poważnie ci zaszkodzić. Technologia deepfake stanie się wkrótce częścią popularnej aplikacji?
  3. Prace domowe dla uczniów są nielegalne? Na medialne pogłoski odpowiedział Rzecznik Praw Dziecka

Źródło: To tylko teoria
Foto: Ernests Dinka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News