Black Friday
Autor - 24 Listopada 2019

Szykujesz się na Black Friday? UOKiK: Super okazje to wiele haczyków i pułapek

Black Friday czeka nas już 29 listopada. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed nieuczciwymi praktykami, związanymi z tą okazją. Nawet 10% okazji to bowiem pułapki.

Black Friday to święto sprzedażowe, zaczerpnięte z USA i coraz bardziej popularne w Polsce. Warto zaznaczyć, że w jego trakcie zdarzają się oszustwa oraz manipulacje sprzętem i cenami, przed którymi ostrzega UOKiK. Rzeczniczka Małgorzata Cieloch przekazała:

"Super okazje oznaczają zazwyczaj dla konsumentów wiele haczyków i pułapek, bo to nie konsument łowi okazje, ale raczej wpada w sidła tych, co je organizują."

Kilka lat temu popularną praktyką było niezgodne z przepisami informowanie o braku gwarancji zakupionych promocyjnych produktów. Teraz wiele sklepów stosuje zmienioną taktykę - podczas Czarnego Piątku ogranicza dobre praktyki polegające np. na ustanowieniu korzystniejszych warunków zwrotu produktu, niż wynika to z ustawy. Jest to jednak działanie zgodnie z prawem.

Obrazy AntyFAKE"Produkty droższe, po terminie spożycia". Żabka, Carrefour i inne pod lupą inspektorówCzytaj dalej

Black Friday to okazja dla kupujących, ale i sklepu

UOKiK informuje również o innym podstępie. Powszechna okazuje się bowiem sytuacja, w której sprzedający na chwilę przed Black Friday podnosi cenę produktu, aby obniżyć ją do ceny wyższej niż za czasów regularnej promocji. Internauci prześcigają się w nagłaśnianiu takich spraw. Rzeczniczka apeluje więc o zdrowy rozsądek i zwrócenie uwagi na warunki promocji przed zakupami.

Najlepsze dziś:

  1. Związani z PiS posłowie zobowiązali się, że nie poprą podniesienia podatków. Złamali obietnicę przy pierwszej okazji
  2. Google szuka luk w zabezpieczeniach smartfona. Za pomoc oferuje nawet do 1,5 mln dolarów
  3. Coraz więcej dzieci ofiarami "medycyny niekonwencjonalnej" z sieci. Najnowszy trend może poważnie zaszkodzić najmłodszym

źródło: PAP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News