Bronisław Komorowski znicz
Autor Maria Wieczorek - 3 Listopada 2019

Bronisław Komorowski i odwrócony znicz. Przy okazji Wszystkich Świętych powrócił popularny fotomontaż

Bronisław Komorowski trzymający odwrócony znicz i Bogdan Borusewicz patrzący na niego z konsternacją - oto popularna przeróbka graficzna, która co roku powraca przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Chociaż fotomontaż powstał już kilka lat temu, wielu internautów nadal udostępnia go z przekonaniem, że mają do czynienia z prawdziwym zdjęciem. Nie inaczej było i w tym roku.

Bronisław Komorowski stał się w 2015 roku bohaterem nietypowego artykułu portalu Fronda. Tytuł oraz pierwsze akapity tekstu sugerowały, że opisane zdjęcie, na którym zobaczyć można byłego prezydenta trzymającego odwrócony znicz, jest prawdziwe. Dopiero w ostatnim zdaniu redaktor przyznawał, iż jest to graficzna przeróbka. Być może to właśnie z tego powodu fotomontaż powraca co roku przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych i jest uważany za autentyczny.

ZUS ujawnił wysokość emerytury Donalda Tuska? TVP przyłapane na kłamstwieZUS ujawnił wysokość emerytury Donalda Tuska? TVP przyłapane na kłamstwieCzytaj dalej

Bronisław Komorowski i znicz

Także 1 listopada 2019 roku Twitter zapełnił się postami z przeróbką, których opisy mówiły jednak, iż jest to fotografia prawdziwa. Przy tej okazji liczni komentujący krytykowali Bronisława Komorowskiego, wyśmiewając przede wszystkim jego intelekt. Używali przy tym jednak argumentu, który po prostu nie jest prawdziwy. Na oryginalnym zdjęciu były prezydent trzyma bowiem znicz w odpowiedni sposób.

Bronisław Komorowski zdjęcie

Bronisław Komorowski Twitter

Bronisław Komorowski fotomontaż

Bronisław Komorowski znicz

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News