ZUS Donald Tusk
Autor Maria Wieczorek - 2 Listopada 2019

ZUS ujawnił wysokość emerytury Donalda Tuska? TVP przyłapane na kłamstwie

ZUS zwrócił się do TVP z apelem o sprostowanie podanej przez medium informacji. Na oficjalnym profilu portalu tvp.info na Twitterze pojawiła się wieść, że instytucja ujawniła wysokość emerytury Donalda Tuska. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą.

ZUS za pośrednictwem Twittera wytknął przekłamanie Telewizji Polskiej. Portal informacyjny TVP opublikował dziś bowiem artykuł dotyczący wysokości emerytury Donalda Tuska. Kwotę jako pierwsi podali dziennikarze "Super Expressu", opierając się na własnych wyliczeniach. Ich zdaniem do byłego premiera będzie trafiało ok. 30 tys zł.

Fotomontaż z Andrzejem Dudą przy grobie L. Kaczyńskiego obiega sieć. Na prezydenta posypała się krytykaFotomontaż z Andrzejem Dudą przy grobie L. Kaczyńskiego obiega sieć. Na prezydenta posypała się krytykaCzytaj dalej

ZUS przyłapał TVP na kłamstwie

Co ciekawe, osoby odpowiedzialne za prowadzenie profili TVP w mediach społecznościowych podały internautom inne źródło pochodzenia wiedzy o takiej kwocie. Na Twitterze portalu tvp.info napisano, że to ZUS ujawnił wielkość świadczenia, które będzie rzekomo trafiało do polityka. Jak jednak wspomnieliśmy, to dziennikarze "Super Expressu", a nie przedstawiciele rzeczonej instytucji stali za podaniem konkretnej sumy.

Na oficjalnym profilu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Twitterze znaleźć już możemy wpis na ten temat:

"TVP Info, prosimy o sprostowanie nieprawdziwej informacji podanej w tym tweecie. Przekręcili Państwo treść artykułu SE. ZUS nie udzielał nikomu takiej informacji! Poza tym nie wypłacamy emerytur z tytułu pracy w organach UE."

ZUS TVP

ZUS Twitter

Źródła: TVP, Super Express, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News