Centrum Informacyjne Rządu podwyżki
Autor Maria Wieczorek - 14 Kwietnia 2020

Centrum Informacyjne Rządu dementuje doniesienia Faktu. Dotyczyły podwyżek dla pracowników KPRM

Centrum Informacyjne Rządu odpowiedziało na tekst, który został niedawno opublikowany przez redakcję "Faktu". Przedstawiciele instytucji przekonują, że zawarte w artykule informacje są nieprawdziwe. Te dotyczyły rzekomych podwyżek, jakie miały czekać pracowników Kancelarii Premiera.

Centrum Informacyjne Rządu odniosło się do treści artykułu "Faktu" pt. „Fakt ustalił: więcej pieniędzy dla urzędników”. Redakcja przekazała w nim, że pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów czekają duże podwyżki oraz wprowadzenie nowych dodatków. Jak twierdzono, wyższe stawki miały przysługiwać 60 osobom. Podobne doniesienia zdementowali jednak przedstawiciele wspomnianej instytucji.

Skłamał o koronawirusie i wywołał panikę. Sprawą zajęła się trzebnicka policjaSkłamał o koronawirusie i wywołał panikę. Sprawą zajęła się trzebnicka policjaCzytaj dalej

W oficjalnym oświadczeniu podkreślono, iż w tekście "błędnie wskazano, że w Kancelarii Premiera planowane są podwyżki pensji". Skąd wziął się ten rozdźwięk? Jak wytłumaczono, "zmiana rozporządzenia w odniesieniu do stawek wynagradzania pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika z przyjętej wysokości płacy minimalnej i nie powoduje podwyżek pensji pracowników".

Centrum Informacyjne Rządu odpowiada na doniesienia "Faktu"

W komunikacie zacytowano także odpowiedź CIR, którą przesłano do autorki artykułu "Faktu". Przekazano w nim w nieco szerszy sposób dokładnie te same informacje w kwestii zmiany rozporządzenia oraz dostosowanych do przepisów stawek. Podkreślono też, że "aktualnie nie ma planów podwyższania wynagrodzeń w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów".

- W związku z tym opublikowany artykuł wprowadza w błąd czytelników Faktu i wymaga wyjaśnienia, o co zwracamy się do redakcji dziennika Fakt. Rzetelność i wiarygodność informacji w czasach kryzysu pełni ważną rolę, a tego typu działania, wprowadzające w błąd opinię publiczną, negatywnie wpływają na zaufanie społeczne - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Centrum Informacyjne Rządu
Foto: Flickr / P. Tracz / KPRM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News