rodzina
Autor Redakcja - 3 Sierpnia 2023

Co spakować na wyjazd w góry z dzieckiem?

Wyjazd z dzieckiem to zawsze spore wyzwanie logistyczne, a opiekunowie muszą być przygotowani na wiele różnych sytuacji. Dlatego pakując torby podróżne, warto włożyć do nich wszystkie niezbędne rzeczy i już na tym etapie przewidywać pewne zdarzenia, takie jak upadek malucha – w tym przypadku będzie potrzebna maść na siniaki czy jego znudzenie w podróży, w razie którego przydatne mogą być gry lub zabawki. Wyjazd w góry może być świetną przygodą, jednak warto się do niego odpowiednio przygotować. Co spakować na wyjazd w góry z dzieckiem? Podpowiadamy.

Jakie ubrania dla dziecka spakować na wyjazd w góry?

Wyjeżdżając w góry z dzieckiem, warto zastanowić się nad tym, jakie dokładnie wycieczki planujemy, aby swój ubiór i ekwipunek dopasować do stopnia trudności poszczególnych szlaków. W przypadku młodszych dzieci zazwyczaj nie możemy pozwolić sobie na bardzo długie wędrówki czy korzystanie ze szlaków o dużym stopniu trudności.

Pakując walizkę dla malucha, warto zabrać odzież, która będzie dopasowana do warunków pogodowych, jakie mają panować podczas naszego wyjazdu. Pamiętajmy jednak, że pogoda w górach zmienia się. Dlatego nawet latem, poza T-shirtami z krótkim rękawem czy na ramiączkach, a także krótkimi spodenkami, warto mieć ze sobą również bluzę, kurtkę przeciwwiatrową, a także długie spodnie. Należy zadbać również o odpowiednie obuwie dla dziecka. Powinno być sportowe i właściwie wyprofilowane, a najlepiej jeżeli jest za kostkę. Jeśli mamy taką możliwość, weźmy więcej ubrań, w razie gdyby złapał nas deszcz i zostały przemoczone. Przyda się także peleryna.

Apteczka na wyjazd w góry, czyli maść na siniaki i opatrunki

Jednym z istotnych elementów, które należy zabrać ze sobą na wyjazd w góry, jest bez wątpienia apteczka. Powinna znaleźć się w niej między innymi maść na siniaki, która w razie stłuczeń pozwoli szybko uśmierzyć ból i zmniejszyć obrzęk. Należy zabrać ze sobą również środki opatrunkowe, a więc plastry na otarcia, bandaże czy spray odkażający rany. W apteczce warto umieścić też podstawowe środki, które mogą nam się przydać podczas takiego wyjazdu, na przykład przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe czy na ból gardła. Niezbędny jest też krem z wysokim filtrem, a także spray odstraszający komary.

Plecak dla dziecka na wyjazd w góry

Przygotowując się do wyjazdu z dzieckiem w góry, warto spakować jego plecak, który będzie niosło podczas wędrówek. Najlepiej jeżeli znajdą się w nim jedynie podstawowe artykuły takie jak chusteczki higieniczne, mała butelka wody czy coś do jedzenia, aby zbytnio nie obciążać malucha. Pozostałe, niezbędne podczas wędrówki przedmioty takie jak okrycia wierzchnie, peleryny, środki opatrunkowe, maść na siniaki, spray odstraszający owady, krem z filtrem, chusteczki, antybakteryjny płyn do rąk, okulary przeciwsłoneczne czy wodę i prowiant warto umieścić w swoim plecaku.

Materiał partnera

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News