Dariusz Piontkowski emerytura
Autor AntyFAKE - 1 Październik 2019

Dariusz Piontkowski dementuje medialne doniesienia. Dotyczyły wcześniejszych emerytur dla nauczycieli

Dariusz Piontkowski zabrał głos w sprawie medialnych doniesień, które docierały do opinii publicznej w połowie września tego roku. "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad przywróceniem nauczycielom możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Szef resortu zdementował jednak podobne plotki.

Dariusz Piontkowski odpowiedział na doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej" z 18 września 2019 roku. Dziennikarze medium pisali wówczas, że "przy okazji Dnia Edukacji Narodowej rząd szykuje ofertę wyborczą dla zatrudnionych w oświacie. Chce im dać możliwość odejścia z zawodu przed ustawowym wiekiem emerytalnym". Dalej czytaliśmy:

"O tym, że rządząca ekipa ma takie plany, pisaliśmy jako pierwsi już w kwietniu („Prezes Kaczyński ma ofertę dla nauczycieli”, DGP nr 81 z 25 kwietnia 2019 r. – patrz obok). Teraz z informacji, do których dotarł DGP, wynika, że projekt nowelizacji Karty nauczyciela przywracającej możliwość przechodzenia przez pedagogów na wcześniejszą emeryturę (bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy) jest już przygotowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej."

Którą stację telewizyjną Polacy oceniają najlepiej? CBOS przeprowadził sondaż na miesiąc przed wyboramiKtórą stację telewizyjną Polacy oceniają najlepiej? CBOS przeprowadził sondaż na miesiąc przed wyboramiCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski dementuje medialne doniesienia

Medium powoływało się także na informatora, który przekazał, że Dariusz Piontkowski ze zmianami oczekuje obecnie jedynie na akceptację prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Projekt miał zakładać możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę do 2023 roku, a z jego ogłoszeniem partia rządząca chciała rzekomo czekać do czasu tuż przed wyborami parlamentarnymi.

Co ciekawe, doniesienia te skomentował ostatecznie sam Piontkowski. 1 października w "Sygnałach Dnia" minister edukacji narodowej poinformował:

"Żadne prace (w ministerstwie) nie są prowadzone, aczkolwiek temat za sprawą wypowiedzi prezesa pojawił się kilka miesięcy temu. Nie wiem, czy dziś byłoby do zrealizowania. (...) Gdyby stało się tak, bo byłby problem z obsadzeniem miejsc w szkołach."

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zobacz także

  1. Skargi na TVP i Polskie Radio podczas kampanii wyborczej. Zastrzeżenia zgłosiły cztery osoby
  2. Po Twitterze krąży zdjęcie rzekomej ofiary Tymoteusza Szydło. Dziewczyna nie ma z nim nic wspólnego
  3. Wieści24 rozliczają Kaczyńskiego z obietnicy wyborczej. Redaktor najpewniej źle ją zrozumiał
  4. Watykan stanął na krawędzi bankructwa? Współpracownik papieża Franciszka zaprzecza
  5. PiS złożyło kolejne protesty wyborcze. W ślady partii idzie Koalicja Obywatelska
  6. Ewa Chodakowska ofiarą internetowego oszustwa. Ktoś bezprawnie wykorzystał jej wizerunek