Donald Trump na polu golfowym
Autor AntyFAKE - 1 Wrzesień 2019

Donald Trump wybrał golfa zamiast podróży do Polski? Manipulacje medialne wokół odwołanej wizyty prezydenta USA

Donald Trump odwołał zapowiedzianą na dziś wizytę w Polsce. Swoją decyzję tłumaczył potrzebą monitorowania sytuacji na południu Stanów Zjednoczonych, dokąd zbliżał się huragan Dorian. Sytuacja sprowokowała wiele nieporozumień i dezinformacji. Decyzję Trumpa wiązano m.in. z wylewem ścieków do Wisły czy potrzebą zagrania w golfa.

Media i internauci spekulują na temat decyzji prezydenta USA o odwołaniu wizyty w Polsce. W sieci pojawiły się informacje, sugerujące że Donald Trump zamiast monitorować sytuację związaną z huraganem Dorian, gra w golfa. 

Rzeczywiście, prezydent spędził wczoraj kilka godzin w swoim prywatnym klubie golfowym, położonym w północnej Wirginii. Służba prasowa Białego Domu nie poinformowała jednak, jak dokładnie Trump spędzał czas. Sam prezydent będąc na miejscu publikował tweety, dotyczące nawałnicy:

 - Monitoruję huragan Dorian i otrzymuję częste informacje i aktualizacje. Jest ważne, aby brać pod uwagę zalecenia waszych stanowych i lokalnych urzędników. To ekstremalnie niebezpieczna nawałnica, proszę przygotujcie się i bądźcie bezpieczni!

Krzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomKrzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomCzytaj dalej

 

Donald Trump wolał golfa od wizyty w Polsce? Nie znajdziemy potwierdzenia tych informacji

Kilka godzin temu na portalu Telewizji Republika ukazał się artykuł o tytule: "Onet kpi, że Trump nie przyjechał do Polski, lecz udał się na pole golfowe. Użyte zdjęcie okazało się być z 2013 roku". Redaktorzy słusznie zauważyli, że wykorzystane w tekście zdjęcie zostało wykonane kilka lat temu.

Warto podkreślić, że Onet nie jest jedynym polskim medium, które poglądowo wykorzystało zdjęcie grającego w golfa Donalda Trumpa, aby zrelacjonować jego decyzję o odwołaniu wizyty w Polsce. 

Choć Biały Dom nie potwierdził doniesień o tym, jakoby prezydent USA grał wczoraj w golfa, w internecie pojawiły się wskazujące na to nagrania.

 

 

 

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo