Donald Trump na polu golfowym
Autor Michalina Kobla - 1 Września 2019

Donald Trump wybrał golfa zamiast podróży do Polski? Manipulacje medialne wokół odwołanej wizyty prezydenta USA

Donald Trump odwołał zapowiedzianą na dziś wizytę w Polsce. Swoją decyzję tłumaczył potrzebą monitorowania sytuacji na południu Stanów Zjednoczonych, dokąd zbliżał się huragan Dorian. Sytuacja sprowokowała wiele nieporozumień i dezinformacji. Decyzję Trumpa wiązano m.in. z wylewem ścieków do Wisły czy potrzebą zagrania w golfa.

Media i internauci spekulują na temat decyzji prezydenta USA o odwołaniu wizyty w Polsce. W sieci pojawiły się informacje, sugerujące że Donald Trump zamiast monitorować sytuację związaną z huraganem Dorian, gra w golfa.

Rzeczywiście, prezydent spędził wczoraj kilka godzin w swoim prywatnym klubie golfowym, położonym w północnej Wirginii. Służba prasowa Białego Domu nie poinformowała jednak, jak dokładnie Trump spędzał czas. Sam prezydent będąc na miejscu publikował tweety, dotyczące nawałnicy:

- Monitoruję huragan Dorian i otrzymuję częste informacje i aktualizacje. Jest ważne, aby brać pod uwagę zalecenia waszych stanowych i lokalnych urzędników. To ekstremalnie niebezpieczna nawałnica, proszę przygotujcie się i bądźcie bezpieczni!

Krzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomKrzysztof Bosak na listach wyborczych PiS? Polityk stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniomCzytaj dalej

Donald Trump wolał golfa od wizyty w Polsce? Nie znajdziemy potwierdzenia tych informacji

Kilka godzin temu na portalu Telewizji Republika ukazał się artykuł o tytule: "Onet kpi, że Trump nie przyjechał do Polski, lecz udał się na pole golfowe. Użyte zdjęcie okazało się być z 2013 roku". Redaktorzy słusznie zauważyli, że wykorzystane w tekście zdjęcie zostało wykonane kilka lat temu.

Warto podkreślić, że Onet nie jest jedynym polskim medium, które poglądowo wykorzystało zdjęcie grającego w golfa Donalda Trumpa, aby zrelacjonować jego decyzję o odwołaniu wizyty w Polsce.

Choć Biały Dom nie potwierdził doniesień o tym, jakoby prezydent USA grał wczoraj w golfa, w internecie pojawiły się wskazujące na to nagrania.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News