Eurowizja
Autor - 28 Listopada 2019

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewne

Eurowizja Junior 2020 może według zapowiedzi dyrektora TVP odbyć się w Polsce. Wygrana Viki Gabor otworzyła bowiem taką możliwość. Jacek Kurski jest gotowy do ponownej organizacji imprezy, jednak nic nie jest jeszcze pewne. Dlaczego?

Eurowizja Junior po raz drugi z rzędu została wygrana przez reprezentantkę Polski. Viki Gabor powtórzyła sukces Roksany Węgiel, zdobywając statuetkę. Szef TVP Jacek Kurski, zapytany o Eurowizję Junior 2020, stwierdził więc, że stacja będzie się ubiegała o ponowną organizację imprezy.

Warto dodać, że zwycięski kraj teoretycznie ma prawo pierwszeństwa organizacji imprezy u siebie. Tak stało się rok temu, gdy Eurowizję wygrała Roksana Węgiel. Sytuacja jest jednak bezprecedensowa - żaden inny kraj w historii dziecięcej Eurowizji nie wygrał tego konkursu dwa razy z rzędu.

Viki Gabor wygrała Eurowizję dzięki oszustwu? Zagraniczne media i fani wysuwają poważne oskarżenia, sprawdziliśmy czy słusznieViki Gabor wygrała Eurowizję dzięki oszustwu? Zagraniczne media i fani wysuwają poważne oskarżenia, sprawdziliśmy czy słusznieCzytaj dalej

Eurowizja Junior 2020 jednak w Polsce?

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Sam Kurski stwierdził, że drugie zwycięstwo Polski "może spowodować zamieszanie, ponieważ nigdy nie zdarzyło się, żeby ten sam kraj organizował konkurs przez 2 lata". W gronie kandydatów jest za to obecnie również Hiszpania, której reprezentantka zajęła 3. miejsce w tegorocznym konkursie. To, czy przyszłoroczna Eurowizja Junior odbędzie się w naszym kraju, nie zostało więc jeszcze rozstrzygnięte i nie jest wcale pewne.

Źródło: radiozet.pl, eurovision.tv
Foto: Thomas Hanses

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News