Viki Gabor Eurowizja
Autor Maria Wieczorek - 27 Listopada 2019

Viki Gabor wygrała Eurowizję dzięki oszustwu? Zagraniczne media i fani wysuwają poważne oskarżenia, sprawdziliśmy czy słusznie

Viki Gabor zwyciężyła ostatni Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, o czym rozpisywały się wszystkie największe w kraju media. Tuż po zakończeniu finałowego koncertu w sieci pojawiły się jednak oskarżenia, według których triumf polskiej wokalistki miał być podparty oszustwem. Sprawdziliśmy, dlaczego internauci z innych krajów wysuwali podobne sugestie oraz czy mieli rację.

Viki Gabor stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia dzięki swemu zwycięstwu w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. 12-letnia piosenkarka nie ukrywała ogromnego szczęścia, które podzieliło z nią także wielu polskich widzów. Niestety na portalach społecznościowych szybko zaczęły pojawiać się bardzo krytyczne wobec niej komentarze. Ich autorzy sugerowali, iż Gabor udało się wygrać dzięki oszustwu.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewneEurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce dzięki wygranej Viki Gabor? To nie jest wcale pewneCzytaj dalej

Viki Gabor wygrała Eurowizję bez złamania regulaminu

Niezadowoleni ze zwycięstwa wokalistki użytkownicy Facebooka i Twittera twierdzili, że Polska sabotowała pozostałych uczestników konkursu, jednocześnie nadmiernie namawiając do wspierania właśnie Viki Gabor. Nawet jeśli krajowe media starały się promować młodą piosenkarkę, czy można tutaj mówić o oszustwie? Oczywiście, że nie. Namawianie do głosowania na poszczególnych wokalistów było dozwolone dla każdego, kto chciał to robić w przestrzeni publicznej. Trudno więc mówić o złamaniu jakichkolwiek zasad przez fanów Gabor.

Poza tym nadmienić należy, że polska piosenkarka otrzymała duże wsparcie także od zagranicznych fanów. Jeżeli problemem dla komentujących jest fakt, iż w dziecięcej Eurowizji dozwolone jest głosowanie na reprezentantów własnego kraju, należałoby rozpocząć debatę nad zmianą regulaminu. Do oszustwa jednak oczywiście nie doszło. Co ciekawe, Gabor zyskała uznanie nie tylko widzów, ale i jurorów, co realnie pozwoliło jej wygrać. Jednocześnie jej poprzednie występy, teledyski, czy chociażby profile na portalach społecznościowych cieszyły się dużym zainteresowaniem fanów z całej Europy. Twierdzenia, iż zwycięstwo 12-letniej wokalistki było wielkim oszustwem, stanowi bardzo przykry dla niej punkt zaczepny, a nie realny fakt w sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. X symfonia Beethovena zostanie dokończona. Zajmie się tym sztuczna inteligencja

2. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Źródła:Facebook, Twitter
Foto: Junior Eurovision Song Contest

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News