komornik oszustwo
Autor - 27 Listopada 2019

Uważaj na cyberoszustwo "na komornika". "My tak nie działamy"

Komornik nie wysyła SMS-ów z propozycją "polubownej spłaty", chociaż podobne wiadomości miały dotrzeć w ostatnim czasie do dużej grupy odbiorców. Izba Komornicza w Łodzi ostrzegła więc przed oszustami. Jak się bowiem okazało, ktoś podszywa się pod funkcjonariuszy dla własnego zysku.

Komornik sądowy nie kojarzy się raczej najlepiej i jego nagłe pojawienie się zarówno w życiu tracącego na rynku przedsiębiorcy, jak i jakiegokolwiek innego dłużnika nie zapowiada raczej niczego dobrego. Z tego też powodu wielu odbiorców, którzy otrzymali niespodziewane wiadomości o "rozpoczęciu egzekucji", mogło być poważnie zaniepokojonych. Jak się jednak okazało, SMS nie został wysłany przez komornika, a oszustów pod niego się podszywających. Prawdziwi komornicy zapewnili za to, iż sami tak bowiem nie działają.

Warto zaznaczyć, że wspomniana w wiadomości Izba Komornicza nie prowadzi egzekucji. Jest to pierwsza pomyłka osoby, która stworzyła fałszywego SMS-a. Treść wiadomości prowadzi najpewniej do fałszywej strony banku, wyłudzającej dane do logowania. Mimo niskiej rzekomo kwoty do spłaty, przez pomysł oszustów stracić można wszystkie oszczędności. Biuro Izby Komorniczej w Łodzi ostrzegło więc, że "działanie takie jest próbą wyłudzenia i oszustwa – należy je niezwłocznie zgłosić do organów ścigania".

Nie daj się nabrać! Oszuści rozsyłają fałszywe faktury, które umożliwiają prawdziwą kradzieżNie daj się nabrać! Oszuści rozsyłają fałszywe faktury, które umożliwiają prawdziwą kradzieżCzytaj dalej

Przestępcy podszywają się pod organy państwa

Zachętą do wejścia w podejrzany link jest możliwość szybkiej, polubownej spłaty nieistniejącego zobowiązania. Przypominamy, że działalność komornika poprzedzona może być tylko prawomocnym orzeczeniem sądowym. Jak przekazała Izba, "SMS-ów i maili proponujących »polubowną spłatę« i zawierających link do przelewu nie wysyłają również Komornicy Sądowi".

Pełna treść fałszywego komunikatu

komornik

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News