Bill Gates
Autor Piotr Burakowski - 26 Października 2020

Kiedy pojawi się szczepionka na Covid-19? Gates studzi optymizm

Bill Gates uważa, że nie powinniśmy liczyć na to, że jesienią 2021 roku nastąpi całkowity powrót do normalności. Miliarder twierdzi ponadto, że w najbliższych miesiącach nie pojawi się skuteczna szczepionka na koronawirusa.

– Wolne tempo globalnej reakcji na pandemię oznacza, że jesienią 2021 roku świat nie wróci całkowicie do normy – ocenił założyciel Microsoftu w rozmowie z serwisem Yahoo Finance.

Dodał, że w jesienią 2021 roku sytuacja będzie wyglądała lepiej niż obecnie, ale nie ma wielkich szans na powrót do stanu sprzed pandemii.

Według miliardera warunkiem do opanowania sytuacji jest opracowanie skutecznej szczepionki. Bill Gates studzi jednak optymizm, twierdząc, że prawdopodobieństwo, iż preparat powstanie do jesieni 2021 roku, jest bardzo małe.

Bill Gates: teorie spiskowe

Przypomnijmy, że Bill Gates, który jest aktywnie włączony w walkę z koronawirusem, jest oskarżany m.in. o to, że poprzez zaangażowanie się w prace nad szczepionką na COVID-19 dąży do mordowania ludzi.

Bill Gates 10 lat temu wziął udział w konferencji TED – zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że to wtedy założyciel Microsoftu zasugerował, iż chce, by ludzie umierali.

Wówczas stwierdził: "Dziś na świecie żyje 6,8 miliarda ludzi, z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów. Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć populację o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 miliarda".

Miliarder uważa jedynie, że ratowanie życia dzieci dzięki coraz lepszym szczepionkom zwiększa ich szansę na przeżycie, co w efekcie prowadzi do ograniczenia wzrostu populacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kim są superroznosiciele? To oni odpowiadają za 80 proc. nowych zakażeń
  2. Całkowity lockdown? Niedzielski: “Będę namawiał” – jest jeden warunek

Bill Gates wychodzi z założenia, że rodzice, którzy są pewni, że ich dzieci dożyją dorosłości, są bardziej skłonni ograniczyć ich liczbę i ponosić większe wydatki na ich wykształcenie oraz zdrowie. Rzeczywiście, wśród metod, które pozwalają ograniczyć wzrost populacji, poza dostępem do środków antykoncepcyjnych i edukacji kobiet, wymienia się właśnie ograniczenie śmiertelności najmłodszych.

Źródło: Yahoo Finance
Foto: YouTube / Bloomberg Markets and Finance

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News