Adam Niedzielski
Autor Piotr Burakowski - 26 Października 2020

Całkowity lockdown? Niedzielski: “Będę namawiał” – jest jeden warunek

Polska, poprzez kolejne obostrzenia i ograniczenia dla biznesu, przybliżyła się do wiosennego lockdownu. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że nie wyklucza całkowitego zamrożenia gospodarki – wynika z wywiadu ministra dla “Super Expressu”.

Adam Niedzielski przyznał w rozmowie z dziennikiem, że będzie namawiał premiera do całkowitego lockdownu, "jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu [zakażeń – AntyFAKE.pl]". – Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność – dodawał.

Lockdown w Polsce

Polityk podkreślił jednak, że jego zdaniem "prawdopodobieństwo zwolnienia tempa rozwoju pandemii jest w tym tygodniu o wiele większe niż było w minionym", choć "nie rysuję w tym momencie żadnej optymistycznej wizji".

Minister zdrowia przygotowuje się na najgorsze scenariusze. Według jednego z nich możemy się spodziewać pod koniec tego tygodnia 20-25 tys. zakażeń dziennie.

"Ale jeśli zadziałają obostrzenia wprowadzone dwa tygodnie temu, tempo powinno wyhamować. Będziemy to wiedzieć pod koniec tego tygodnia. Ten tydzień będzie bardzo ważny z punktu widzenia dalszego biegu wypadków" – ocenił Adam Niedzielski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  2. Jaki powiedział nieprawdę ws. aborcji dzieci

Przypomnijmy, że minionej doby potwierdzono 1850 nowych zakażeń, z czego 715 w Warszawie.

Źródło: "Super Express"
Foto: YouTube / Janusz Jaskółka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News