Koronawirus: tłum w maseczkach
Autor Piotr Burakowski - 9 Października 2020

Gdzie nie trzeba będzie nosić maseczki? Odpowiadamy

Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej nie będzie obowiązywał w lasach, parkach, zieleńcach oraz podczas uprawiania sportu – poinformował na konferencji prasowej cytowany przez TVN24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz przypomniał, że od jutra cała Polska, poza strefami czerwonymi, znajdzie się w strefie żółtej, z czym wiąże się obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Jeśli jednak mamy zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność, nie jest konieczne, abyśmy nosili maseczkę.

Zapytany zaś o to, czy osoby, które uprawiają sport lub korzystają z roweru, będą zobowiązane do noszenia maseczek, rzecznik resortu odpowiedział, że "co do przestrzeni leśnej, parków, zieleńców, to tutaj oczywiście maseczki nie obowiązują". Dodał, że nie ma także obowiązku ich zakładania podczas uprawiania sportu.

Koronawirus: pracownicy Ministerstwa Zdrowia nagrodzeni za dobrą pracę

Przypomnijmy, że pracownikom Ministerstwa Zdrowia w początkowej fazie epidemii (w okresie od 1 stycznia do 16 września 2020 roku) przyznano nagrody finansowe.

– Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, dyrektor biura administracyjnego, który był odpowiedzialny za umowy na respiratory-widmo, dyrektor biura ministra, dyrektor generalna, przyznali sobie jednorazowe nagrody w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto – powiadomił poseł opozycji Michał Szczerba po kolejnej kontroli poselskiej w resorcie.

Polecamy nasze artykułu dotyczące obowiązku noszenia maseczek:

  1. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  2. Nie mogą nam zakazać pobytu w sklepie bez maseczki
  3. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”

Źródło: TVN24
Foto: ARKADIUSZ ZIOLEK / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News