Globalne ocieplenie Irak
Autor Maria Wieczorek - 11 Lutego 2020

Najwyższy czas! ogłasza, że globalne ocieplenie nie istnieje. Powód? Śnieg w Iraku

W serwisie Najwyższy czas! ukazał się artykuł, którego autor zanegował występowanie globalnego ocieplenia oraz zmian klimatycznych. Swoje twierdzenia poparł faktem, iż niedawno w Iraku po raz pierwszy od lat spadł śnieg. Warto jednak zaznaczyć, że podobne zdarzenie nie jest wcale dowodem na stawianą przez niego tezę.

"Ech, to globalne ocieplenie. Jak dalej będzie tak grzać, to w Iraku roztopi się śnieg! Spadł po raz pierwszy od dekady [VIDEO]" - oto prześmiewczy tytuł artykułu, który pojawił się 11 lutego w serwisie Najwyższy czas!. Jego autor otwarcie zanegował następowanie zmian klimatycznych, utrzymując cały tekst w prześmiewczym tonie. Jak twierdził, o zaawansowanym globalnym ociepleniu ktoś powinien powiedzieć wspomnianym Irakijczykom, gdyż jego zdaniem opady w regionie zaprzeczają istnieniu problemu, który nagłaśniają naukowcy. W artykule mogliśmy przeczytać:

"Po raz pierwszy od ponad dekady Irakijczycy po przebudzeniu zobaczyli za oknami śnieg. Jak to możliwe? Przecież mamy globalne ocieplenie! Może ten kraj jest wciąż zbyt zacofany i o »globciu« jeszcze nie słyszał? Ekologowie zapewne jakoś to wytłumaczą. Może nazajutrz powiedzą: »Patrzcie! Globalne ocieplenie jest tak zaawansowane, że nawet śnieg się w Iraku roztopił!«"

Media doniosły, że szef sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zrezygnował. Informacje okazały się fałszyweMedia doniosły, że szef sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zrezygnował. Informacje okazały się fałszyweCzytaj dalej

Globalne ocieplenie a śnieg w Iraku

Oczywiście autor tekstu nie podparł swoich denialistycznych wobec globalnego ocieplenia tez żadnymi badaniami naukowymi. Oparł się jedynie na fakcie, iż w Iraku spadł śnieg. Nie zastanowił go jednocześnie aspekt sprawy, który sam usilnie podkreślał. Do opadów doszło pierwszy raz od lat, gdyż podobna temperatura oraz zmiany pogodowe nie są dla tego regionu charakterystyczne, typowe. Zwrócenie uwagi na ten aspekt szybko obaliłoby jego antynaukowe twierdzenia. Udowadnia bowiem istnienie postępujących zmian klimatycznych, których występowanie podkreśla wielu naukowców.

Przy tego rodzaju procesach charakterystyczne jest bowiem występowanie anomalii, takich jak nagłe, intensywne opady śniegu chociażby na Bliskim Wschodzie, kiedy to w krajach Europy Środkowej, gdzie zazwyczaj mogliśmy oglądać bardzo śnieżną zimę, mamy do czynienia przede wszystkim z opadami deszczu i dodatnią, kilkustopniową temperaturą. Fakt, iż w Iraku spadł śnieg, nie przeczy także występowaniu globalnego ocieplenia. Jednocześnie, poza wspomnianymi anomaliami, zauważamy bowiem bezsprzeczne zacieranie się pór roku oraz wzrastanie średniej temperatury na świecie w najszybszym od wielu stuleci tempie. Udowadniają to liczne, bardzo dokładne badania ekspertów, przeciw którym w tej sytuacji wysuwa się jedynie ironię i nienaukowe tezy, oparte na swobodnej obserwacji rzeczywistości bez uwzględnienia jakiegokolwiek kontekstu.

Więcej o globalnym ociepleniu możecie przeczytać tutaj.

Najlepsze dzisiaj:

  1. Parowanie miejsc intymnych, środki psychodeliczne, energoterapia. Gwyneth Paltrow promuje alt-med na Netfliksie
  2. Komu Polacy ufają bardziej? Sondaż wskazał prymat mediów prywatnych, ale nikt nie może być zadowolony
  3. Niebezpieczne, antynaukowe porady Jerzego Zięby. Zalecał zwalczanie koronawirusa wstrzykiwaniem żrącej substancji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News