Greta Thunberg Twitter
Autor Michalina Kobla - 24 Września 2019

Twittera obiega przeróbka zdjęcia Grety Thunberg. Aktywistka nie pozowała z Sorosem

Greta Thunberg pozostaje obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktywistek klimatycznych na świecie. Przy okazji szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku Twittera zaczęło obiegać zdjęcie, na którym 16-latka miała pozować z Georgem Sorosem. Fotografia została jednak przerobiona i nie jest prawdziwa.

Greta Thunberg znana jest przede wszystkim ze swych aktywnych działań na rzecz przeciwstawienia się zmianom klimatu, które wynikają z działalności człowieka. 16-letnia Szwedka pojawiła się więc na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie wygłosiła przemówienie skierowane do przywódców ok. 60 krajów. Przy okazji tego głośnego wydarzenia Twittera zaczął jednak obiegać fejk z jej udziałem.

Poseł PO udostępnił nieprawdziwy cytat Piotra Glińskiego. Wpis zniknął już z TwitteraPoseł PO udostępnił nieprawdziwy cytat Piotra Glińskiego. Wpis zniknął już z TwitteraCzytaj dalej

Greta Thunberg nie pozowała z Georgem Sorosem

Najpierw zagraniczne, a później także polskie konta udostępniały bowiem zdjęcie, na którym Thunberg miała pozować z Georgem Sorosem. Wielu postujących twierdziło, iż jest to dowód potwierdzający ich teorie na temat finansowania działań młodej aktywistki. Warto jednak zaznaczyć, że fotografia nie jest prawdziwa.

Jeden z internautów w programie graficznym przerobił zdjęcie działaczki, na którym w rzeczywistości stał obok niej były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Al Gore, obecnie bardzo aktywnie działający na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Co ciekawe, na tę fałszywkę zdążyło już nabrać się także kilka zagranicznych mediów. Natrafiając w sieci na wspomniane zdjęcie, należy jednak pamiętać, że nie jest prawdziwe i Greta Thunberg nie pozowała na nim z Georgem Sorosem.

Greta Thunberg fake

Greta Thunberg fejk

Greta Thunberg Al Gore

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News