Dr Paweł Grzesiowski
Autor Piotr Burakowski - 22 Października 2020

Dr Paweł Grzesiowski stracił posadę. Powodem krytyka rządu?

Dr Paweł Grzesiowski poinformował na Twitterze, że nie jest już pracownikiem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, podlegającego Ministerstwu Zdrowia.

"Mamy jedną godność, by mówić to, co się myśli, trzeba być niezależnym. Nie pracuję już w CMKP. Proszę przy moim nazwisku nie wpisywać tej afiliacji (szczególnie w mediach), aby uniknąć problemów. Bardzo dziękuję współpracownikom ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP za współpracę" – powiadomił na Twitterze dr Paweł Grzesiowski. Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego nie przedłużyło z doktorem umowy.

Dr Paweł Grzesiowski w CMKP prowadził zajęcia z epidemiologii czy zdrowia publicznego. Pojawia się często w mediach, komentując sytuację epidemiologiczną w kraju.

Lekarz niejednokrotnie krytykował rząd za działania w okresie pandemii, a tweet doktora jasno sugeruje, że zwolnienie było związane z jego opiniami. Ekspert stwierdził m.in., że na ostatniej rządowej konferencji nie podano żadnej nowej koncepcji i nie zmieniono zasad organizacji edukacji w szkołach.

"Nowa ustawa antycovidowa nie daje żadnej wartości dodanej. Nie tworzy nowych mechanizmów wzmocnienia struktury opieki zdrowotnej. Wprowadza dyktaturę polityki w medycynie za pół marchewki. Pokaz siły słabego państwa, wobec grupy zawodowej, która walczy o Wasze zdrowie i życie" – pisał z kolei dr Paweł Grzesiowski na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jak działają maseczki? Pierwsze takie badanie
    Cała Polska w czerwonej strefie? Premier jest zwolennikiem takiego rozwiązania

– Dali mi do zrozumienia, że to za krytykę sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią – przyznał na temat utraty posady w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dr Paweł Grzesiowski.

Źródło: Twitter, "Gazeta Wyborcza"
Foto: YouTube / Fakty RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News