Hideo Kojima
Autor AntyFAKE - 27 Lipiec 2019

Płód w bagażu znanego twórcy gier? Okazało się, że to nietypowy gadżet

Na lotnisku w San Diego doszło do naprawdę niecodziennej sytuacji, którą szybko zainteresowały się także polskie media. Popularny twórca gier Hideo Kojima został poproszony o poddanie się szczegółowej kontroli celników, gdy w jego bagażu odnaleziono obiekt przypominający płód. Ostatecznie okazało się jednak, iż był to nietypowy gadżet, mający promować najnowszą grę Japończyka.

Hideo Kojima zajmuje się obecnie promocją najnowszej gry, czyli "Death Stranding". Artysta pojawił się więc na Comic-Conie w San Diego, gdzie wziął udział w panelu dotyczącym swej twórczości. Mało jednak brakowało, aby Kojima napotkał ogromne problemy związane z wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Został bowiem zatrzymany przez celników, którzy w jego bagażu odnaleźli obiekt przypominający płód w słoiku.

Kojima poddał się szczegółowej kontroli i musiał wyjaśnić, że niecodzienny przedmiot jest gadżetem promocyjnym jego nowej gry, nazwanym BB Pod. Ma on stanowić część wydania kolekcjonerskiego "Death Stranding", dlatego też planowano zaprezentowanie go na Comic-Conie, w znacznie większych jednak rozmiarach. Ostatecznie do prezentacji rzeczywiście doszło, gdyż po rozmowie z celnikami Japończyk mógł spokojnie opuścić lotnisko i udać się na swój panel.

Warto jednak zaznaczyć, że niektóre polskie media starały się nieco wykorzystać tę sytuację, przedstawiając ją w dalekim od rzeczywistego kształcie. W serwisie Antyradio.pl ukazał się tekst pod tytułem: "Hideo Kojima podróżował z dzieckiem w formalinie. Zatrzymali go celnicy", w którym znaleźć można także śródtytuł: "Kojima zatrzymany przez celników, bo przywiózł do USA dziecko w słoiku z formaliną". Oczywiście, nagłówek można próbować tłumaczyć, bo w rzeczonym "słoiku" rzeczywiście znajdowało się coś przypominającego płód, jednak dla internauty, który natrafił jedynie na zdjęcie wyróżniające oraz podobny opis, nie było przecież oczywiste, że chodzi jedynie o promocyjny gadżet.

Fragment fabuły, na którym wzorowany jest BB Pod, można zobaczyć w oficjalnym zwiastunie gry (8:29):

Płód w bagażu znanego twórcy gier? Okazało się, że to nietypowy gadżet

Płód w bagażu znanego twórcy gier? Okazało się, że to nietypowy gadżet

Płód w bagażu znanego twórcy gier? Okazało się, że to nietypowy gadżet

Zobacz także

  1. LimeBand nie wykrywa tabletki gwałtu? Kontrowersje wokół opaski, która miała być innowacyjna
  2. Marsz Równości w Zabrzu wzbudza kontrowersje. Może być ustawką
  3. Przyczynił się do spopularyzowania terminu fake news. Teraz krytycznie ocenia jego ewolucję
  4. Beata Szydło została uznana sprawczynią kolizji. WPolityce publikuje sugestywną informację na temat stłuczki
  5. Skutki rozpowszechniania nieprawdziwych informacji są poważniejsze, niż się wydaje
  6. Manipulacja: Jak się bronić przed fake newsami?