Białystok
Autor Michalina Kobla - 26 Lipca 2019

Gazeta Polska obwiniła o akty agresji w Białymstoku prezydenta miasta. Na okładce pomylono go z innym politykiem

W czwartkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" na pierwszej stronie umieszczono zapowiedź artykułu, dotyczącego aktów agresji podczas niedawnego Marszu Równości w Białymstoku. Chociaż winą za tragiczne zajścia obarczono prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego, na okładce zobaczyć możemy zdjęcia innego samorządowca, z całkowicie innego regionu kraju.

Na pierwszej stronie nowego wydania "Gazety Polskiej Codziennie" znaleźć można zapowiedź tekstu pod tytułem "Wyreżyserowana "Operacja Białystok". Jak czytamy,

"Policja, organizacje pozarządowe oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości alarmowali prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że podczas Marszu Równości może dojść do zamieszek. Włodarz miasta wydał zgodę na kilka zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jednak organizowanych przez skrajnie odmienne środowiska. Eksperci od spraw bezpieczeństwa oceniają, że takie działanie było zaplanowaną prowokacją."

O tym, co każdy z czytelników myśli na ten temat, nie będziemy oczywiście pisać, gdyż tego rodzaju spory opierają się przede wszystkim na kwestiach światopoglądowych. Skupimy się jednak na samej okładce, opatrzonej fotografią, która nie przedstawia wcale Tadeusza Truskolaskiego. Zamiast niego na stronie głównej widnieje wiceprezydent Rzeszowa, Stanisław Sienko.

Chociaż wielu internautów zareagowało już na pomyłkę redakcji, wersję elektroniczną numeru wraz z niespodziewaną wersją okładki wciąż znaleźć można na stronie internetowej "Gazety Polskiej Codziennie". Tekst oparty na artykule medium został opublikowany także w serwisie Niezależna, gdzie opatrzono go już właściwym zdjęciem Tadeusza Truskolaskiego.

Gazeta Polska obwiniła o akty agresji w Białymstoku prezydenta miasta. Na okładce pomylono go z innym politykiem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News