Szymon Hołownia
Autor Piotr Burakowski - 13 Lipca 2020

Hołownia nie zapewnił odpowiedniego poparcia Trzaskowskiemu? Były dziennikarz odpowiada

Szymon Hołownia zabrał głos na temat nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Były dziennikarz odniósł się m.in. do zarzutów, które miały paść ze strony wybranych polityków PO.

"Dziś ze strony co bardziej zapalczywych medialnych ministrantów PO zaczynają sypać się oskarżenia: »Gdyby tylko Hołownia mocniej poparł Trzaskowskiego!«. Po pierwsze: prawie 90 proc. moich wyborców (ponad 2 mln osób), jak się okazuje, zagłosowało właśnie na niego (procentowo więcej niż u któregokolwiek z kontrkandydatów, włączając Kosiniaka i Biedronia)" – przekonuje na Facebooku Szymon Hołownia.

"Trzaskowski nie był moim kandydatem"

"Po drugie – choć Rafał Trzaskowski nie był moim kandydatem – mając świadomość stawki tych wyborów, otworzyłem mu przed drugą turą wszystkie drzwi, bez traktowania moich wyborców (bo oni są wolni, i szanuję ich wszystkich) jak marionetek. Umożliwiłem mu kontakt z nimi w publicznej, merytorycznej rozmowie. Sam zapowiedziałem, jak zagłosuję (i zagłosowałem). W każdym wywiadzie apelowałem o frekwencję. W piątek udostępniłem – bo mnie autentycznie poruszył – jego spot (ten, w którym wypowiada się pani Wanda Traczyk-Stawska)" – dodaje Szymon Hołownia.

Sześć dni pobytu Trzaskowskiego w Brazylii na koszt państwa? Mamy komentarzSześć dni pobytu Trzaskowskiego w Brazylii na koszt państwa? Mamy komentarzCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos

Jakie stanowisko prezentował w czerwcu Hołownia

Szymon Hołownia przekonywał, że w drugiej turze wyborów nie ma swojego kandydata, ale odda głos przeciwko wizji prezydentury, którą przez ostatnie pięć lat prezentował Andrzej Duda. Wspomniał jednakże, że on ani jego ruch oficjalnie nie poprą żadnego z kandydatów.

"Nie jestem panem waszych sumień. To wy zdecydujecie, na kogo będziecie chcieli oddać głos. Rafał Trzaskowski prosił nas o rozmowę. Przygotowaliśmy czteropunktowe minimum bezpartyjnej prezydentury, które zaprezentujemy kandydatowi PO. Prosimy, żeby ustosunkował się do tych kwestii, które są dla nas osiowe. Wierzę, że jego reakcja może być dla niego jakąś wskazówką, na kogo powinni oddać głos w drugiej turze. My tylko chcemy dać ludziom narzędzie, aby łatwiej było im zdecydować, kogo poprzeć – komunikował Szymon Hołownia.

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia zajął w pierwszej turze wyborów prezydenckich trzecie miejsce z wynikiem 13,87 proc. Rafał Trzaskowski uzyskał zaś poparcie 30,46 proc. wyborców, a Andrzej Duda 43,5 proc. Jeśli zaś chodzi o drugą turę, to PKW podała dotychczas wyniki z ponad 99 proc. obwodów wyborczych: Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, zaś Rafał Trzaskowski 48,79 proc.

Źródło: Facebook

Foto: YouTube / Onet Rano

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News