Rafał Trzaskowski
Autor Piotr Burakowski - 8 Lipca 2020

Sześć dni pobytu Trzaskowskiego w Brazylii na koszt państwa? Mamy komentarz

“Gazeta Codzienna” informuje, że Rafał Trzaskowski, będąc ministrem administracji i cyfryzacji, spędził na koszt podatnika wraz z dwójką urzędników sześć dni w luksusowym hotelu w Brazylii. Dziennik podaje, że “pretekstem” do takiego pobytu był udział Rafała Trzaskowskiego w panelu dyskusyjnym o wolności słowa w internecie, a koszt wyjazdu wyniósł ponad 60 tys. zł.

Z informacji podanych przez “Gazetą Codzienną” wynika, że wystąpienie Rafała Trzaskowskiego podczas konferencji NETmundial w SaoPaulo (23–24 kwietnia 2014 roku) trwało około 30 minut.

Panel polityka odbył się w trakcie pierwszego dnia wydarzenia między godz. 11:30 a 13:00. Zgodnie z ustaleniami dziennika, kandydat na prezydenta spędził tymczasem w Brazylii sześć dni – do kraju wrócił dopiero 28 kwietnia. Towarzyszyli mu doradczyni ministra i dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego.

„Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy prezydent Brazylii w reakcji na doniesienie o masowej inwigilacji w internecie. W organizację spotkania zaangażowały się najważniejsze organizacje techniczne (np. IETF) oraz ICANN” – poinformował „Gazetę Codzienną” wydział komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Duda podczas debaty w Końskich czytał z promptera? Telewizja Publiczna zabrała głos
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza


O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzeczniczkę prasową Urzędu m.st. Warszawy, Karolinę Gałecką, która przesłała do redakcji Antyfake.pl następującą odpowiedź:

"Rafał Trzaskowski w Brazylii brał udział w konferencji NETmundial, której celem było zainicjowanie zmian w sposobie zarządzania internetem na świecie tak, aby włączyć w ten proces także organizacje pozarządowe. Była tam obecna ówczesna komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, a także przedstawiciele wielu rządów i agencji zarządzających siecią, w tym amerykański ICANN.

Media podały, że Konfederacja w drugiej turze poprze Trzaskowskiego. Jacek Wilk zaprzeczaMedia podały, że Konfederacja w drugiej turze poprze Trzaskowskiego. Jacek Wilk zaprzeczaCzytaj dalej

Udział Rafała Trzaskowskiego nie ograniczył się do 30 minut wystąpienia, podczas konferencji toczyły się negocjacje dokumentu końcowego, w którym wraz z komisarz domagał się demokratyzacji sposobu zarządzania siecią. Poza udziałem w NETmundial, Rafał Trzaskowski spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami polskiego pochodzenia, zachęcając ich do zainwestowania w Polsce. Spotkania organizowała placówka RP w Brazylii (ambasada oraz misja handlowa)".

Źródło: “Gazeta Codzienna”, Antyfake.pl
Foto: YouTube / Onet News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News