Konfederacja Rafał Trzaskowski
Autor Maria Wieczorek - 15 Czerwca 2020

Media podały, że Konfederacja w drugiej turze poprze Trzaskowskiego. Jacek Wilk zaprzecza

Konfederacja poprze w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego? Podobne informacje w ostatnich dniach dość niespodziewanie obiegły media. Sprawcą zamieszania okazał się Jacek Wilk, który zaznaczył, że jego słowa zostały jednak zrozumiane opacznie.

Jacek Wilk kilka dni temu udzielił wywiadu rozgłośni Tok FM. Polityk Konfederacji odniósł się na antenie do kwestii ewentualnego poparcia dla innego niż Krzysztof Bosak kandydata w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wilk stwierdził, iż gdyby wspieranemu przez jego siłę polityczną działaczowi nie udało się z sukcesem przebrnąć przez pierwszą turę, "trzeba będzie zagryźć zęby" oraz oddać głos na Rafała Trzaskowskiego.

Czy koronawirus może być przenoszony na butach? Eksperci WHO odpowiedzieli na pogłoskiCzy koronawirus może być przenoszony na butach? Eksperci WHO odpowiedzieli na pogłoskiCzytaj dalej

Konfederacja może w drugiej turze poprzeć Rafała Trzaskowskiego?

Media bardzo szybko podały dalej wspomnianą wypowiedź polityka. Najczęściej przedstawiano ją jednak jako stanowisko całej Konfederacji. Ostatecznie sam Jacek Wilk musiał więc odnieść się do sprawy, zaznaczając, iż była to jedynie jego prywatna opinia, a nie deklaracja reprezentowanej przez niego opcji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Koronawirus a głosowanie w II turze wyborów. Szumowski mówi, że potrzeba ok. 15 minut, żeby się zarazić
  2. Czy debaty Dudy i Trzaskowskiego były ustawione? Pytamy jedną z uczestniczek

- UWAGA! Jest bezczelną manipulacją, jakobym choćby sugerował, że Konfederacja daje jakiekolwiek rekomendacje ws II tury! Konfederacja NIE DAJE ŻADNYCH REKOMENDACJI W TYM ZAKESIE! Z każdym dniem szanse na wejście do II tury przez K. Bosaka wyraźnie rosną i o to teraz walczymy! - podkreślił polityk we wpisie na Twitterze.

Źródła: Rzeczpospolita / Twitter / TOK FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News