Huawei Twitter
Autor Maria Wieczorek - 2 Grudnia 2019

Huawei wulgarnie obraziło Apple. Jako winnych wskazano hakerów

Huawei za pośrednictwem Twittera w bardzo wulgarny sposób obraziło Apple. Wpis, który bardzo szybko obiegł platformę społecznościową, po stosunkowo krótkim czasie został oczywiście usunięty. Przedstawiciele technologicznego giganta przekazali, że za postem mieli stać hakerzy.

Huawei stało się bohaterem kolejnej afery wizerunkowej. Tym razem kontrowersje sprowokował wpis na oficjalnym koncie oddziału przedsiębiorstwa na Brazylię na Twitterze. Nie od dziś wiadomo, że firma silnie konkuruje z Apple, jednak dotąd nie działo się to w tak bezkompromisowy sposób. We wpisie, poza zaznaczeniem swojej wyższości, autor skierował do przedstawicieli drugiego przedsiębiorstwa wulgarne, niezbyt przychylne określenia.

Tryb incognito zapewnia anonimowość w sieci? Lepiej nie wierz w mity o przeglądaniu prywatnymTryb incognito zapewnia anonimowość w sieci? Lepiej nie wierz w mity o przeglądaniu prywatnymCzytaj dalej

Huawei i wulgaryzmy wobec Apple

Post stosunkowo szybko zniknął z Twittera, jednak wcześniej zdążył wywołać niemałe zamieszanie. Przedstawiciele Huawei oficjalnie przekazali więc, że wpis w rzeczywistości został opublikowany przez hakerów, którzy włamali się na profil brazylijskiego oddziału przedsiębiorstwa. Jest to o tyle dziwne, że działania stojących za całą sprawą osób wyglądały tak, jakby nie chcieli bezpośrednio zaszkodzić firmie Huawei, a jedynie obrazić Apple. Warto jednak zaznaczyć, że sprawa może zostawić rysę na wizerunku giganta.

W sieci nie brakuje oczywiście głosów, że odpowiedzialny za opublikowanie wpisu mógł być któryś z pracowników przedsiębiorstwa. Trudno uwierzyć, iż w takiej sytuacji utrzymał dotychczasowe stanowisko. Podobna wersja zdarzeń jest jednak oczywiście sprzeczna z oficjalnym stanowiskiem giganta. Sprawdzenie, czy jego władze nie nakreśliły przed internautami bezpieczniejszej wizerunkowo wersji, jest już niemożliwe do sprawdzenia.

Huawei Apple

NAJLEPSZE DZISIAJ:

  1. Gwiazda muzyki pop zachwala picie moczu. Czy naprawdę jest korzystne dla zdrowia?
  2. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

Źródła: Instalki, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News