Jacek Kurski TVP
Autor Maria Wieczorek - 1 Stycznia 2020

Ilu widzów naprawdę wybrało imprezę sylwestrową TVP? Liczba podana przez Kurskiego dużo wyższa od danych Nielsena

Jacek Kurski jeszcze w nocy pochwalił się gigantyczną oglądalnością imprezy sylwestrowej Telewizji Polskiej. Co ciekawe, dane zebrane w tej kwestii przez Nielsen Audience Measurement okazują się znacząco różne. Przede wszystkim liczba widzów TVP według jej prezesa miała być o milion wyższa, niż widzimy to w statystykach firmy badawczej.

Jacek Kurski niezwykle intensywnie promował tegorocznego "Sylwestra marzeń" TVP, licząc oczywiście na jak najwyższą oglądalność i zdeklasowanie w tej kwestii głównej konkurencji - Polsatu oraz TVN-u. Gdy prezes Telewizji Polskiej uzyskał więc dostęp do zgromadzonych wewnętrznie wyników stacji, podzielił się nimi na Twitterze. Działacz przekazał z dumą:

"Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami: pik 8,015 mln o 22.43 na Z. Martyniuku. Sylwester śr: TVP2 6,06 mln (pik 8,015); Polsat 2,1 (pik 2,8 mln); TVN 1,3; (pik 2,08 mln). Sylwester Marzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!"

Rozliczamy Mateusza Morawieckiego z obietnicy na 2019 rok. Liczby nie działają na korzyść premieraRozliczamy Mateusza Morawieckiego z obietnicy na 2019 rok. Liczby nie działają na korzyść premieraCzytaj dalej

Jacek Kurski a dane zebrane przez Nielsen Audience Measurement

Co ciekawe, całkowicie inne statystyki w kwestii oglądalności imprez sylwestrowych największych nadawców przekazała branżowa redakcja Wirtualnemedia.pl. Dane pochodziły z badań telemetrycznych Nielsen Audience Measurement, czyli firmy zajmującej się opisywaniem rzeczonej oglądalności poszczególnych stacji telewizyjnych. Warto zaznaczyć, iż są to wyliczenia wstępne, a ostateczne poznamy dopiero jutro. Na ten moment znacząco różnią się jednak od tych, które podał internautom Jacek Kurski.

Jak wynika z danych, imprezę sylwestrową TVP miało oglądać średnio 4,96 mln widzów. Polsat wybrało średnio 2,19 mln, TVN - średnio 1,44 mln osób. Jak więc widać, podane przez Wirtualnemedia.pl oraz Jacka Kurskiego statystyki dotyczące stacji komercyjnych pozostają zbliżone. Liczby dotyczące oglądalności nadawcy publicznego znacznie się za to różnią. Warto o tym pamiętać, analizując sukcesy organizatorów poszczególnych wydarzeń. Nie zmienia to jednak oczywiście faktu, że TVP i tak udało się bardzo skutecznie wyprzedzić konkurencję, pozostawiając ją pod względem sylwestrowego wyniku daleko w tyle.

NAJLEPSZE DZISIAJ:

1. 'Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami'. Mateusz Morawiecki odpowiedział na kłamliwe twierdzenia rosyjskiego prezydenta
2. Powstał parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany. Jak obecnie brzmi dotyczące narkotyku prawo?
3. Procent szczepionych spada, a jak z liczbą chorujących? Sprawdziliśmy najnowsze dane GUS

Źródła:Twitter, Wirtualne Media
Foto: YouTube/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News