Jan Pietrzak TVP Info
Autor Michalina Kobla - 25 Października 2019

Jan Pietrzak 'odsunięty od TVP' po obrażeniu Jachiry? Olechowski zaprzeczył i popełnił wpadkę

Jan Pietrzak został odsunięty od programów publicystycznych TVP? Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zdementował podobne doniesienia za pośrednictwem swego profilu na Twitterze. Nie uniknął przy tym jednak dość nietypowej wpadki.

Jan Pietrzak, według doniesień kilku wpływowych redakcji, miał z powodu decyzji władz TVP „zostać odsunięty” od programów publicystycznych stacji. Podobne rozwiązanie stanowiło rzekome następstwo kontrowersyjnej wypowiedzi artysty na temat Klaudii Jachiry. Przypomnijmy, że Pietrzak nazwał posłankę publicznie „wynajętą zdzirą”, co sprowokowało burzliwą dyskusję wśród krajowych internautów.

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, od tamtej pory artysta miał już nie pojawiać się w programach Michała Rachonia, gdzie wcześniej stosunkowo często gościł. Sam Pietrzak skomentował sprawę w sposób następujący:

„Powody mojego zniknięcia z anteny są prywatną, intymną sprawą. Nie zamierzam nikomu się z nich tłumaczyć, ani tym bardziej skarżyć lub żalić na telewizję. Miejmy nadzieję, ze wkrótce znów się pojawię.”

Media straszą czytelników końcem świata przed Bożym Narodzeniem. NASA stanowczo uspokajaMedia straszą czytelników końcem świata przed Bożym Narodzeniem. NASA stanowczo uspokajaCzytaj dalej

Jan Pietrzak nie został odsunięty od TVP

Ostatecznie głos w sprawie zabrał więc dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. Działacz stanowczo zaprzeczył, aby miało dojść do rzeczonego „odsunięcia” Pietrzaka od publicystyki w TVP:

„Dementuję fejk news portalu Wirtualne Media - niestety powielony przez inne redakcje - jakoby Pan Jan Pietrzak został »odsunięty od programów TVP«. Dzisiaj Jan Pietrzak był gościem »Jedziemy« w TVP Info, a wczoraj wystąpił w »Minęła 20«. Warto włączyć telewizor, zamiast wymyślać pseudosensacje.”

Warto zaznaczyć, że przedstawiciele Wirtualnych Mediów ostatecznie odpowiedzieli Olechowskiemu. Jak stwierdzili, „nie napisali, że go odsunięto, tylko że przez prawie miesiąc nie był zapraszany, akurat po wypowiedzi o Jachirze”. Rzeczywiście sformułowanie o „odsunięciu” nie pojawia się w tekście medium. Występuje za to w artykule Onetu, który korzysta z informacji przekazanych przez Wirtualne Media. Olechowski prawdopodobnie nie sprawdził więc tego źródła, a widząc treść tekstu w innym medium zarzucił rozsiewanie fake newsa właśnie tej redakcji.

Jan Pietrzak Twitter

Jan Pietrzak Wirtualne Media

Jan Pietrzak Jarosław Olechowski

Jan Pietrzak Onet

Źródło:Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News