Jarosław Gromadziński
Autor Piotr Burakowski - 12 Sierpnia 2020

Fałszywe konta polskiego generała na Facebooku

Na Facebooku pojawiły się fałszywe konta gen. Jarosława Gromadzińskiego. Przedstawiciel polskiej armii przestrzega przed mnożącymi się fałszywymi profilami, które wykorzystują jego dane i wizerunek.

"Od kilku dni obserwuję na Facebooku duże zainteresowanie moją osobą, polegające na tworzeniu fałszywych profili. Proszę, zachowajcie ostrożność i wspólnie przeciwdziałajmy dezinformacji i fake newsom" – zwraca uwagę na Facebooku gen. Jarosław Gromadziński.

Gen. Jarosław Gromadziński to dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Jest on zwolennikiem i propagatorem edukacji żołnierzy w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Fałszywe konta Jarosława Gromadzińskiego na Facebooku.

Generał o świadomym korzystaniu z internetu

Generał powiedział w wywiadzie dla CyberDefence24.pl, że wojskowi, od szeregowego po generała, powinni być świadomymi użytkownikami internetu. Podkreślił jednak, że – podobnie jak broń – sieć internetowa sama w sobie nie jest zła, a to jej użytkownik decyduje, czy wykorzystuje ją w dobrym lub złym celu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Oficjalne gratulacje z Polski dla Łukaszenki? Nie, białoruskie media chwalą się na wyrost
  2. Fake news: popularne zdjęcie nie pochodzi z manifestacji w Polsce, tylko na Białorusi

Jarosław Gromadziński podał przykład Ukrainy, gdzie żołnierze byli do namierzenia dzięki zdjęciom, które publikowali w mediach społecznościowych.

Dodał przy tym jednakże, że "na pewnych stanowiskach powinien wręcz być obowiązek posiadania mediów społecznościowych, za pomocą których przełożony mógłby przekazywać swoją wizję i komunikować się ze swoimi podwładnymi, a przede wszystkim wskazywać, jakie cele mamy osiągnąć i do czego dążymy".

Źródło: Facebook
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News