Alaksander Łukaszenka
Autor Piotr Burakowski - 12 Sierpnia 2020

Oficjalne gratulacje z Polski dla Łukaszenki? Nie, białoruskie media chwalą się na wyrost

Białoruskie media chwalą się gratulacjami przesłanymi z Polski w związku z wygraną Aleksandra Łukaszenki, chcąc w ten sposób stworzyć wrażenie poparcia dla białoruskiego prezydenta. Tymczasem okazuje się, że nie przesłał ich żaden z liczących się polskich polityków i nie były to oficjalne gratulacje polskich władz.

"Wykazał się pan odwagą i odpowiedzialnością, opierając się wykorzystaniu pandemii w globalnych manipulacjach ludźmi i całymi narodami" – podaje fragment gratulacji białoruska agencja prasowa BelTA. Oficjalnie polskie władze nie wysłały gratulacji Aleksandrowi Łukaszence.

Autorem listu gratulacyjnego bowiem jest Paweł Ziemiński, przewodniczącej niewielkiej i szerzej nieznanej partii Polska Patriotyczna.

Aleksandr Łukaszenka dostał samochód od Elona Muska?Łukaszenka dostał samochód od Muska?Czytaj dalej

List gratulacyjny dla Łukaszenki

List brzmi następująco: "Zwracamy się do pana z najszczerszymi gratulacjami z okazji zwycięstwa i ponownego wyboru na stanowisko Prezydenta Republiki Białorusi przez przytłaczającą większość narodu białoruskiego, przy bardzo wysokiej frekwencji. Przekazujemy gratulacje w imieniu partii Polska Patriotyczna".

"Podziela je, jak wiemy, ogromna liczba Polaków, którzy mają ciepły szacunek dla Białorusi i braterskiej ludności białoruskiej. Polityka i osobiste podejście prezydenta, który jest zaangażowany w suwerenność państwa, prawo międzynarodowe i prawo narodów do samostanowienia i niezależnej polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz własnej drogi rozwoju w kierunku dobrobytu społeczeństwa, od dawna cieszy się szacunkiem Polaków".

"Wykazał się pan odwagą i odpowiedzialnością, przeciwstawiając się wykorzystywaniu pandemii w globalnych manipulacjach ludźmi i całymi narodami, przeciwstawiając się cynicznemu wykorzystywaniu pandemii dla korzyści gospodarczych i politycznych. Takie stanowisko zasługuje na podziw".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  2. Konfederacja bez maseczek na zaprzysiężeniu. Politycy złamali obowiązek?

Dotychczas Aleksandrowi Łukaszence pogratulowali m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, prezydent Wenezueli Nicolás Maduro i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Lecz prezydent Białorusi nie otrzymał gratulacji od żadnego z prezydentów państw Unii Europejskiej.

Źródło: BelTA
Foto: youTube / WilnotekaLT

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News