Joanna Krupa ciąża
Autor Michalina Kobla - 19 Października 2019

Joanna Krupa uwierzyła w popularny ciążowy przesąd. Czy wygląd kobiety świadczy o płci dziecka?

Joanna Krupa jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek oraz gwiazd telewizyjnych. Celebrytka przygotowuje się obecnie do porodu, gdyż już wkrótce na świat przyjdzie jej pierwsza córka. Co ciekawe, Krupa w jednym z najnowszych wywiadów przyznała się do wiary w jeden z najpopularniejszych ciążowych mitów, któremu przeczą specjaliści.

Joanna Krupa w rozmowie z Pudelkiem opowiedziała o przygotowaniach do porodu. Modelka przez znaczną większość ciąży pozostawała aktywna zawodowo, występując między innymi w polskiej edycji programu "Top Model". Tuż przed przyjściem na świat dziecka celebrytka stara się jednak oszczędzać i dbać przede wszystkim o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Dla portalu plotkarskiego Krupa opowiedziała:

"Boję się tego labour, ale już jestem gotowa. To jest prawda, że dziewczynka odbiera matce piękność, moja ukochana i wyczekiwana córeczka zabiera mi urodę, bo mój organizm zaczął zatrzymywać wodę, pojawiły się jakieś pryszczyki, jestem bardzo opuchnięta, ale na szczęście wytrzymałam do samego końca. (...) Ciężko mi cokolwiek zaplanować, bo wszytko zależy od mojego samopoczucia, jednego dnia mogę czuć się świetnie, żeby kolejnego nie mieć ochoty na nic i nie wstawać z łóżka. Wszystko podporządkowuję teraz dziecku."

Ksiądz Tymoteusz Szydło i plotki o dziecku z nieletnią. Prawnik syna b. premier zdementował pogłoskiKsiądz Tymoteusz Szydło i plotki o dziecku z nieletnią. Prawnik syna b. premier zdementował pogłoskiCzytaj dalej

Joanna Krupa a ciążowe przesądy

W swojej wypowiedzi Krupa odniosła się do bardzo popularnego zabobonu ciążowego, według którego wygląd matki ma sugerować płeć dziecka. Warto pamiętać, że funkcjonuje on głównie jako jedna z "ludowych mądrości" naszych babć, nie pokrywając się do końca z wynikami badań naukowców. Oczywiście w niektórych przypadkach spostrzeżenie może być trafne, jednak nie jest uniwersalne dla wszystkich kobiet. W rozmowie z Mamotoja.pl mit skomentowała położna Maria Kuć:

"Każda kobieta inaczej przechodzi ciążę, inaczej się czuje, inaczej wygląda, więc myślę, że to jest zabobon, który wcale nie świadczy o płci."

Podobne wierzenia warto więc traktować przede wszystkim jako pewnego rodzaju przesąd, a nie pewnik. Płeć dziecka wskazać powinien oczywiście lekarz, gdyż wszystkie spostrzeżenia przyszłej mamy wcale nie muszą się pokrywać z prawdą.

Źródła:Pudelek, Mamotoja.pl
Foto: Instagram / Joanna Krupa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News