Ksiądz Tymoteusz Szydło dziecko
Autor Michalina Kobla - 19 Października 2019

Ksiądz Tymoteusz Szydło i plotki o dziecku z nieletnią. Prawnik syna b. premier zdementował pogłoski

Ksiądz Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie dwa lata temu. Niespodziewanie, po niedługim czasie posługi syn byłej premier wziął jednak bezterminowy urlop, w żaden sposób nie tłumacząc swej decyzji wiernym. W odpowiedzi na jego zniknięcie w sieci szybko pojawiły się plotki o rzekomym romansie duchownego z 16-letnią dziewczyną oraz ich dziecku. Pogłoskom stanowczo zaprzeczył ostatecznie prawnik duchownego.

Ksiądz Tymoteusz Szydło miał we wrześniu 2019 roku zacząć posługę w jednej z oświęcimskich parafii. Zanim to się stało, młody duchowny zdecydował się niespodziewanie na bezterminowy urlop i - jak podkreśla wiele mediów - całkowicie zniknął. W żaden sposób nie wytłumaczył bowiem czekającym na niego wiernym swego kroku, ani też nie podał jego powodów. To sprowokowało za to liczne plotki.

Kiedyś 'zapłakana kuzynka', a dziś 'zapłakane dziecko'. Kolejny wysyp trolli na TwitterzeKiedyś 'zapłakana kuzynka', a dziś 'zapłakane dziecko'. Kolejny wysyp trolli na TwitterzeCzytaj dalej

Ksiądz Tymoteusz Szydło został ojcem?

Początkowo mówiło się jedynie o ewentualnym kryzysie wiary lub problemach z presją wywieraną na Szydło jako syna polskiej premier. Niespodziewanie Twittera i Facebooka zaczęły jednak obiegać pogłoski o rzekomym romansie duchownego z 16-letnią dziewczyną, która miała zajść w ciążę. Chociaż na portalach społecznościowych huczało od plotek, żaden komentujący nie potrafił podać dowodów na potwierdzenie swoich słów. Niektórzy twierdzili, że słyszeli coś od sąsiada albo krewnego, że w mieście mnożą się pogłoski. Brakowało jednak faktów świadczących o prawdziwości tej teorii, a z drugiej strony brakowało także jej zaprzeczenia z oficjalnych, bezpośrednich źródeł.

Ostatecznie z redakcją Fakenews.pl skontaktował się jednak pełnomocnik księdza Tymoteusza Szydło, Maciej Zaborowski. Adwokat przekazał, że "wszelkie informacje dotyczące rzekomego dziecka są całkowicie nieprawdziwe i mają charakter zniesławiający". Do opinii publicznej dotarł więc wreszcie komentarz z oficjalnego źródła, dementujący plotki, według których syn Beaty Szydło miał zostać ojcem.

Ksiądz Tymoteusz Szydło dziecko

Źródło: Fakenews.pl
Foto: YouTube / Oświęcim Online

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News