Jarosław Kaczyński.
Autor Piotr Burakowski - 8 Września 2020

Powiesił w gabinecie fotomontaż Kaczyńskiego. Zajmie się nim Sąd Najwyższy

10 września Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się sprawą poznańskiego prokuratora, Krzysztofa L., który zawiesił w swoim gabinecie fotomontaż z Jarosławem Kaczyńskim – podaje "Rzeczpospolita".

Krzysztof L. to prokurator Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, któremu postawiono zarzut złamania zasad etyki zawodu prokuratora. Fotomontaż, którym ozdobił gabinet, przedstawia Jarosława Kaczyńskiego z flagą PiS w rękach, ale prezes ma na sobie mundur z epoki Trzeciej Rzeszy. Co więcej, plakat zawiera napis nawiązujący do nazistowskiej propagandy: "Ein Volk, ein PiS, ein Katschor".

Nie ustalono, kim jest osoba, która wysłała zdjęcie do przełożonych w Prokuratorze Krajowej. "Rzeczpospolita" podaje, że gabinet Krzysztofa L. został szybko przeszukany przez Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, a poza tym zabezpieczono komputer prokuratora.

Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?Za znieważenie Dudy grożą jej 3 lata więzienia. 20-latkę zatrzymano niezgodnie z prawem?Czytaj dalej

Satyryczny obrazek znaleziony na Facebooku

Prokurator tłumaczył przed sądem pierwszej instancji, że był to obrazek satyryczny znaleziony na Facebooku jako mem.

"Sąd Dyscyplinarny przy prokuratorze generalnym 19 lipca 2019 r. zawiesił prokuratora L. w czynnościach służbowych na sześć miesięcy, potem były kolejne zawieszenia" – czytamy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żołnierz trzymał parasol nad o. Rydzykiem? Zdjęcie wywołało oburzenie
  2. Testy na koronawirusa dają czasem wynik fałszywy? Brytyjscy naukowcy pokazują, że tak

"W najbliższy czwartek na posiedzeniu niejawnym w drugiej instancji Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego na wniosek Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej zdecydować ma o ewentualnym uchyleniu L. immunitetu prokuratorskiego" – podsumowuje "Rzeczpospolita".

Źródło: "Rzeczpospolita"
Foto: Andrzej Iwanczuk / REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News