Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński podczas uroczystości 12. Dziękczynienia w Rodzinie w Toruniu.
Autor Piotr Burakowski - 8 Września 2020

Żołnierz trzymał parasol nad o. Rydzykiem? Zdjęcie wywołało oburzenie

Uroczystość 12. Dziękczynienia w Rodzinie odbyła się 5 września w Toruniu. W internecie emocje wzbudziło zdjęcie z wydarzenia, na którym – jak stwierdzono – żołnierz trzyma parasol nad o. Tadeuszem Rydzykiem. Fotografię opublikowano m.in. na fanpejdżu “Sok z buraka”, gdzie zyskała ponad 10 tys. interakcji – dominowany negatywne reakcje.

Tymczasem na zdjęciu nie widzimy żołnierza, tylko członka Związku Strzeleckiego "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego – podaje Konkret24.

Mundur “żołnierza”

Pokazują to widoczne na mundurze naszywki. Pod polską flagą na lewym ramieniu widzimy nazwę związku "Strzelec", a niżej znajduje się emblemat oddziału Jednostki Strzeleckiej 1909 Toruń im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej. Co więcej, mężczyzna ma na mundurze z przodu po lewej stronie dużą naszywkę z nazwą jednostki, choć nie dojrzymy jej na fotografii.

Rydzyk - twitter.

– Nie jest to żołnierz zawodowy. To nasz strzelec – potwierdził w rozmowie z Konkret24 chor. Związku Strzeleckiego Adam Ślusarski, dowódca toruńskiej jednostki.

– Zaczął padać deszcz, zostaliśmy poproszeni przez mojego kolegę, który realizował program, o pomoc. Wzięliśmy, co było pod ręką – dodawał Adam Ślusarski.

Gdy przyjrzymy się zaś zdjęciom dostępnym w agencji East News, znajdziemy także fotografię, na której strzelec trzyma parasol nad głową Jarosława Kaczyńskiego.

Dodajmy, że Związek Strzelecki to formalnie stowarzyszenie.

Impreza w Toruniu a koronawirus

Przypomnijmy, że patronat nad imprezą objęli prezydent Torunia Michał Zaleski oraz minister obrony Mariusz Błaszczak. Ojciec Tadeusz Rydzyk zachęcał do udziału w wydarzeniu, odnosząc się m.in. do problemu koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Testy na koronawirusa dają czasem wynik fałszywy? Brytyjscy naukowcy pokazują, że tak
  2. 500 plus poprawiło dzietność? Od dłuższego czasu program nie działa

"Serdecznie zapraszamy i – przypominam – zachowujmy wszystkie przepisy sanitarne w czasie COVID-19. Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele. Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski" – napisał redemptorysta.

Źródło: Konkret24
Foto: PIOTR LAMPKOWSKI / SE / EASTNEWS / AGENCJA SE/East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News