Pilne
Autor Piotr Burakowski - 19 Października 2020

Kaczyński na kwarantannie. Kiedy poznamy więcej informacji?

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – podaje Onet. Prezes PiS nie ma obecnie żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Jako pierwsze o kwarantannie poinformowało TVP Info. Portal stacji napisał, że ok. godz. 15 partia rządząca wyda w tej sprawie specjalny komunikat.

Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Z relacji TVP dowiadujemy się, że polityk miał dziś pojechać do Łodzi na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Markowi Rosiakowi, działaczowi PiS zamordowanemu w 2010 roku, lecz Kaczyński pozostanie jednak w Warszawie.

Przypomnijmy, że prezes PiS ma już 71 lat, w związku z czym znajduje się w grupie ryzyka, i w ostatnim czasie pokazywał się bez maseczki. W poniedziałek na kwarantannę trafił także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mateusz Morawiecki już po kwarantannie

Dodajmy, że w niedzielę kwarantannę zakończył premier Mateusz Morawiecki. "Kochani, moja kwarantanna już się zakończyła, ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy" – powiadomił w serwisie Facebook szef rządu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zmierzamy do kolejnego lockdownu? Eksperci: “może to być nieuniknione”
  2. Lekarze walczący z Covid-19 unikną odpowiedzialności karnej. Dziątkowski: “zmiana bez większego znaczenia”

Mateusz Morawiecki był na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem. Wynik testu, który wykonano we wtorek u premiera, był ujemny.

Źródło: Onet, TVP Info
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News