Protest przeciw tzw. ustawie 447
Autor AntyFAKE - 13 Maj 2019

Protest przeciwko tzw. ustawie 447: przedstawiciele Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mieli użyć fałszywych banerów Klubów

W sobotę, 11 maja 2019 roku w Warszawie zorganizowano protest przeciwko tzw. ustawie 447. Jak przekazał mediom Ryszard Kapuściński, biorące w nim udział osoby miały nieść fałszywe banery Klubów Gazety Polskiej. Tomasz Sakiewicz rozważa obecnie, czy o sprawie nie powinna zostać poinformowana krajowa prokuratura.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zorganizowało w Warszawie protest, mający na celu pokazanie sprzeciwu wobec tzw. ustawy 447. Wśród jego uczestników byli między innymi politycy Konfederacji, która prowadzi obecnie kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W czasie głośnego medialnie marszu miało dojść do sytuacji nazwanej przez TVP Info "prowokacją". Co się zdarzyło?

Niektórzy uczestnicy wydarzenia nieśli banery Klubów Gazety Polskiej, które - jak się później okazało - miały zostać podrobione. Przedstawiciele Niezalezna.pl skontaktowali się w tej sprawie z ich przewodniczącym, Ryszardem Kapuścińskim. Ten stanowczo potwierdził, że w czasie marszu doszło do negatywnie ocenianej przez niego sytuacji.

- Podczas dzisiejszego marszu organizowanego przez środowisko narodowców pojawiły się banery Klubów Gazety Polskiej. To kolejna już prowokacja wymierzona w nas. Banery zostały użyte bez wiedzy i zgody szefów tych klubów - powiedział Kapuściński, którego szybko poparł także przewodniczący Klubu „GP” w Brzozowie.

- Jestem w biurze w Brzozowie, mam tutaj prawdziwy baner. Te użyte w marszu zostały spreparowane; one nawet się różnią od oryginału - stwierdził Henryk Kozik.

Warto zaznaczyć, że drugi z wymienionych przedstawicieli Klubów poinformował bezpośrednio, iż nikt nie poprosił oficjalnie o zgodę na wolne posługiwanie się ich nazwą. Tomasz Sakiewicz powiedział za to, iż rozważa obecnie zgłoszenie sprawy do prokuratury. Dwa na trzy zauważone na marszu banery były bowiem podrobione. W jaki sposób sytuację tłumaczyli uczestnicy oraz zwolennicy protestu? Ich zdaniem na Twitterze znaleźć można opinie, według których niektóre Kluby popierały inicjatywę marszu (informacja za TVP Info - przyp. red.). Ryszard Kapuściński stanowczo twierdzi jednak, że do użycia banerów doszło bez jego zgody.

Zobacz także

  1. NIK: Opieka paliatywna i hospicyjna w opłakanym stanie. Jak ten problem chcą rozwiązać politycy? [ANALIZA PROGRAMÓW]
  2. B. dziennikarka TVP Info wygrała z PiS przed sądem. Jej wizerunek wykorzystano bezprawnie w spocie wyborczym
  3. WŚwiecie24 opisało sukces w walce z rakiem szyjki macicy. Powielono kłamstwo o autyzmie przez szczepionki
  4. Fake ze znanym fotografem obiega Facebooka. Podpisano go jako funkcjonariusza SB skazanego za śmierć Popiełuszki
  5. Kaczyński na konwencji odniósł się do kwestii płci. Lekarka podważyła jego twierdzenia
  6. Wygrałeś darmowego smartfona w losowaniu Lidla? Nie daj się nabrać, to może być oszustwo