Sejm.
Autor Piotr Burakowski - 19 Sierpnia 2020

Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy

Jedynym klubem/kołem, który 14 sierpnia sprzeciwił się w 100 proc. ustawie o podwyżkach dla polityków, była Konfederacja. Jej wszyscy członkowie (11) oddali głosy przeciw.

Jeśli chodzi o pozostałe kluby/koła, to w PiS 226 członków było za, w KO – 100, Lewicy – 39, PSL-Kukiz15 – 20. Jeden poseł niezależny głosował za.

Oddano 386 głosów za ustawą, przeciw – 33, wstrzymało się – 15, a nie głosowało – 26.

Głosowanie dot. podwyżek dla polityków.

Senat ostatecznie odrzuca ustawę

Przypomnijmy, że głosami opozycji Senat odrzucił w poniedziałek wieczorem ustawę, która miała gwarantować podwyżki politykom. Ustawa wraca do Sejmu, gdzie większość ma PiS, co mogłoby skutkować odrzuceniem senackiego weta.

Tymczasem jeszcze w piątek większość opozycji, podobnie jak PiS, poparła w Sejmie ustawę przyznającą podwyżki dla posłów, senatorów, prezydenta, jego żony, całego rządu i wojewodów. Lecz później, pod wpływem krytyki społecznej, opozycja wycofała się z poparcia.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Posłowie po podwyżkach byliby wśród 2 proc. najlepiej zarabiających? Tak, jeśli doliczymy diety
  2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda

– Wydaje mi się, że na tym, co zaszło dziś [17 sierpnia – przyp. red.] w Senacie, ten projekt kończy swoją historię – skomentował Ryszard Terlecki, szef klubu PiS, sugerując, że rządzący nie mają jednak w planach dalszej walki o wyższe pensje.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: Jakub Kaminski / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News