Konfederacja pominięta w sondażu “Wiadomości”
Autor Michalina Kobla - 27 Września 2019

Konfederacja została pominięta w sondażu Wiadomości TVP. Tłumaczenie prowadzącej mija się z prawdą

Konfederacja została pominięta w czwartkowym wydaniu “Wiadomości”, podczas prezentacji partii, mających szansę na przekroczenie progu wyborczego w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Przedstawione dane oparte były o sondaż Pollster dla “Super Expressu”, z którego wynika, że ugrupowanie może liczyć na wymagane do wejścia do Sejmu 5 proc. poparcia.

Konfederacja, czyli zawiązana przed wyborami do Parlamentu Europejskiego koalicja eurosceptycznych, konserwatywnych polityków, ma szansę na wejście do Sejmu w październiku. Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonego dla “Super Expressu” sondażu Pollster.

Posłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząPosłanka PiS zapowiadała 'zajęcie się' tematem aborcji po wyborach. Słowa premiera temu przecząCzytaj dalej

Tym bardziej dziwi fakt, że na wizualizacji, przedstawionej w czwartkowym wydaniu “Wiadomości” zabrakło konfederacji. Ukazujące się na ekranie słupki oparte były właśnie o wspomniany sondaż.

Konfederacja pominięta przez “Wiadomości”

Jak tłumaczyła to prowadząca program Edyta Lewandowska, na wizualizacji ukazano wyłącznie poparcie dla tych partii, które przekroczyłyby wynoszący 5% próg wyborczy. Widzowie mogli zobaczyć słupek wskazujący na 45% poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości (Zjednoczonej prawicy), 26% dla Koalicji Obywatelskiej, 14% dla Lewicy oraz 7% dla PSL. Jednak wbrew zapewnieniom prowadzącej, sondaż, na którym bazowane były wizualizacje, wskazuje na przekroczenie przez Konfederację progu wyborczego.


Do sprawy odniósł się jeden z liderów ugrupowania, Krzysztof Bosak. Zagroził stacji pozwem.


- Wiadomości TVP dziś otwarcie SKŁAMAŁY twierdząc, że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu i jednocześnie prezentując sondaż w którym przekroczyliśmy próg. Prawnicy z Konfederacji już pracują nad pozwem w trybie wyborczym przeciw dezinformacji zawłaszczenej przez PIS stacji tv - napisał na Twitterze Bosak.

Nowy wpis 2019-09-27 15:48

Nowy wpis 2019-09-27 15:48

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News