Koronawirus: SOR w Warszawie
Autor Piotr Burakowski - 9 Października 2020

Koronawirusa nawet 80 proc. z nas przechodzi bezobjawowo. Jak rozpoznać infekcję?

Prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka chorób zakaźnych, szacuje, że liczba bezobjawowych lub skąpoobjawowych infekcji koronawirusa sięga w naszym kraju nawet 80 proc. – podaje Medonet.pl.

Serwis zwraca uwagę na nieoczywiste objawy koronawirusa, o których takie jak:

  • przewlekle zmęczenie (utrzymujące się przez parę tygodni), zmianę tolerancji wysiłku lub pojawienie się duszności wysiłkowej;
  • dolegliwości kardiologiczne, obniżona temperatura, zaczerwienienia lub zasinienia palców stóp, wysypka;
  • dyskomfort związany z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej podczas głębokich oddechów czy zwykła zadyszka.
  • prof. Aileen Marty, specjalistki chorób zakaźnych z Florida International University, twierdzi, że zmętnienie obrazu płuc występuje u 67 proc. zakażonych wirusem SARS-CoV-2, którzy nie wykazują symptomów choroby lub przechodzą ją łagodnie;
  • kołatanie serca, ból wieńcowy lub problemy z krążeniem żylnym;
  • obniżona temperatura ciała.

Koronawirus: czy obowiązuje nakaz noszenia maseczek?

Przypomnijmy, że od jutra cała Polska, poza strefami czerwonymi, znajdzie się w strefie żółtej, a to oznacza obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Jeśli jednak mamy zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność, nie jest konieczne, abyśmy nosili maseczkę.

Dodajmy, że nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej nie będzie obowiązywał w lasach, parkach, zieleńcach oraz podczas uprawiania sportu.

Źródło: Medonet.pl
Foto: TOMASZ RADZIK / AGENCJA SE / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News