Donald Trump
Autor Piotr Burakowski - 12 Października 2020

Trump rozpowszechnił dezinformację o Covid-19. Reakcja Twittera

11 października Donald Trump opublikował na Twitterze wpis, w którym zakomunikował, że jest całkowicie odporny na koronawirusa (przypomnijmy: prezydent i pierwsza dama, Melania Trump, zachorowali na Covid-19). Tymczasem jego tweet spotkał się ze zdecydowaną reakcją Twittera.

– Nie mogę się nim zarazić (jestem odporny) i nie zarażam innych. Dobrze wiedzieć! – powiadomił na Twitterze Donald Trump, który już niejednokrotnie rozsiewał dezinformację na temat koronawirusa. Naukowcy z Cornell University wykazali, że największym inicjatorem fake newsów i teorii spisowych na temat Covid-19 jest właśnie prezydent USA.

Trump Twitter

Biorąc pod uwagę dostępną wiedzę medyczną, wiadomo, że nie można zyskać całkowitej odporności na koronawirusa. Co więcej, naukowcy uważają, że niektórzy chorzy mogą się zarazić na nowo. Można więc, będąc niepodatnym na działanie Covid-19, zakazić innych.

Koronawirus w USA

Tweet Donalda Trumpa został oznaczony jako szkodliwy, a także zawierający dezinformację, w związku z czym niemożliwe jest jego polubienie, skomentowanie czy udostępnienie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekspert: zbliża się kolejny rekord, system może nie udźwignąć problemu
  2. Koronawirusa nawet 80 proc. z nas przechodzi bezobjawowo. Jak rozpoznać infekcję?

W USA odnotowano dotychczas 7,79 mln przypadków koronawirusa, z czego zmarło 215 tys. osób – to najwyższa statystyka na całym świecie.

Źródło: AntyFAKE.pl
Foto: MANDEL NGAN / AFP / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News