Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Burakowski - 13 Października 2020

Morawiecki na kwarantannie. Czy miał kontakt z Kaczyńskim?

Premier Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę. Kwarantanna jest spowodowana tym, że szef rządu miał w ostatni piątek kontakt z osobą zarażoną.

– Osoba zarażona, z którą miał kontakt premier Mateusz Morawiecki, nie jest politykiem – zdradził w rozmowie z Onetem Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu. Dodał, że nie wie, czy od piątku szef rządu widział się z Jarosławem Kaczyńskim. Przypomnijmy: prezes PiS ma już 71 lat, w związku z czym znajduje się w grupie ryzyka, a ostatnio pokazał się bez maseczki.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie

– Szanowni Państwo, dowiedziałem się że w ubiegły piątek miałem kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19. W związku z tym i zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie, rada ministrów odbędzie się, tak jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w formule wideokonferencji.

Życzę wszystkim zdrowia, uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki. Serdecznie pozdrawiam – powiedział Mateusz Morawiecki w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Piotr Müller poinformował, że u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, nie zauważono także, by szef rządu miał objawy choroby.

Źródło: Onet
Foto: Piotr Molecki / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News