Czerwona strefa
Autor Piotr Burakowski - 21 Października 2020

Cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie? Nowe informacje

Możliwe, że wkrótce cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, zaś nowe obostrzenia zbliżą nas do wiosennego lockdownu – wynika z informacji Onetu. Nieoficjalne prognozy, które docierają do instytucji państwowych, mówią o nawet 30 tys. zakażonych dziennie – obecnie jest to ok. 10 tys. dziennie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu możemy notować liczbę 15-20 tys. zachorowań dziennie. Tymczasem, jak ustalił Onet, w dość szybkim tempie dziennie w Polsce na COVID-19 może chorować nawet 30 tys. osób.

Czerwona strefa w całej Polsce?

Serwis twierdzi, że stąd m.in. wydanie przez premiera Mateusza Morawieckiego polecenia rozpoczęcia budowy w całym kraju tymczasowych szpitali do walki z koronawirusem.

"Nie jest to pomysł nowy, bowiem pierwsze takie plany pojawiły się już na wiosnę, a gotowość do budowy szpitali polowych deklarowało wówczas wojsko. Dziś rząd zakłada, że nie uda się powstrzymać obecnej dynamiki epidemii, a otwarcie szpitali tymczasowych będzie koniecznością" – dodaje Onet.

W każdym województwie powstaną szpitale tymczasowe, a rozpoczęcie budowy – jak informował rzecznik rządu Piotr Müller – będzie uzależnione od sytuacji w danym województwie.

Pierwsze szpitale tymczasowe powstaną już niedługo w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach i we Wrocławiu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”
  2. TVP milczy na temat wynagrodzenia Holeckiej. Sąd nie zgadza się z nadawcą

Na posiedzeniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dyskutowano m.in. o wprowadzeniu na terenie całego kraju czerwonej strefy, a także szeregu nowych obostrzeń, które miałyby zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się wirusa.

Przypomnijmy, że wicepremier Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Źródło: Onet
Foto: ARKADIUSZ ZIOLEK / East News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News