Stan wyjatkowy
Autor Piotr Burakowski - 20 Października 2020

Będzie stan wyjątkowy? Kaczyński zabrał głos

Wicepremier Jarosław Kaczyński udzieli wywiadu “Gazecie Polskiej”, w którym wypowiedział się m.in. na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego. Prezes PiS podchodzi sceptycznie do takiego rozwiązania.

– Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania. Musimy z jednej strony zabezpieczyć zdrowie obywateli, ale z drugiej dać im szansę pracować, utrzymać sprawność gospodarczą państwa. Dlatego jako szkodliwe uznaję zarówno nawoływanie do lockdownu, bo finansowo byłby on bardzo trudny, a z drugiej wmawianie ludziom, że COVID to mały problem i nie należy się nim przejmować. Otóż nie, to realne zagrożenie i należy chronić siebie i innych przed zakażeniem – powiedział Jarosław Kaczyński.

COVID-19: Kaczyński o dezinformacji

Prezes PiS wspomniał także o zagrożeniu, jakie stwarzają teksty dziennikarskie negujące noszenie maseczek.

– Bardzo krytycznie patrzę na artykuły prasowe, które przekonują ludzi choćby do tego, że noszenie masek jest bzdurą. I równie krytycznie oceniam działanie niektórych samorządów, choćby warszawskiego, pozwalające na zgromadzenia, będące w oczywisty sposób złamaniem rygoru epidemicznego i po prostu zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzi – dodał polityk.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński trafił w poniedziałek na kwarantannę, ponieważ miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. "Pan Prezes czuje się dobrze, swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu" – poinformował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Dodajmy, że resort zdrowia potwierdził we wtorek 9291 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 107 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”
  2. TVP milczy na temat wynagrodzenia Holeckiej. Sąd zabrał głos w sprawie

W związku z dużą liczbą zachorowań niektóre obostrzenia zostaną prawdopodobnie rozszerzone, np. dotyczące limitów wejść do poszczególnych miejsc. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że decyzja zapadanie w czwartek.

Źródło: "Gazeta Polska"
Foto: ANDRZEJ IWANCZUK / REPORTER

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News