Kobieta w przyłbicy
Autor Piotr Burakowski - 25 Września 2020

Nie tylko Polska. Rekordowa doba w wielu państwach

W Polsce odnotowano dzienny rekord zakażeń koronawirusem, choć w kilku innych państwach sytuacja również jest trudna. Rekordy pojawiły się m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii, Dani, Słowenii i Indonezji – podaje Onet.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że mamy obecnie w Polsce 1587 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń. Powyższe liczby dają nowy dobowy rekord.

Koronawirus: rekordy w innych państwach

Tymczasem w Holandii zarejestrowano w piątek 2777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi najwyższą liczbę nowych infekcji od początku pandemii w tym kraju. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu ostatniej doby wykryto 6874 nowych zakażeń koronawirusem – to także rekordowy wynik.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czy koty płaczą? Nie, popularny post to manipulacja
  2. Bank Millennium ostrzega przed fałszywymi telefonami

Taka sama sytuacja spotkała Danię, w której w ciągu ostatniej dobry potwierdzono 678 nowych przypadków koronawirusa. To dotychczas największy dobowy wzrost zakażeń. Jak pisze Onet, podobnie jest w wypadku Słowenii, Włoch i Indonezji.

Przypomnijmy, że pojawiły się doniesienia, jakoby w wągrowieckim szpitalu lekarz chciał wymusić na pacjencie skłamanie w ankiecie dot. COVID-19, a w związku z odmową nie przyjął go do szpitala. Sprawie przyjrzał się nasz serwis.

Źródło: Onet
Foto: Pikist.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News