Koronawirus: kobieta w maseczce
Autor Piotr Burakowski - 28 Października 2020

Dlaczego niektórzy są odporni na Covid-19? Naukowcy próbują odpowiedzieć

Pismo naukowe “Cell” opublikowało wyniki badania przeprowadzonego w La Jolla Institute for Immunology, które sugerują, że niektórzy, nawet jeśli wcześniej nie zetknęli się z COVID-19, posiadają specyficzne limfocyty T, które potrafią rozpoznać wirusa i go zwalczyć.

Lecz to, jak działa taki mechanizm, wciąż pozostaje dla badaczy tajemnicą. Mogą więc jedynie spekulować. Ich teoria zakłada, że lepsza odpowiedź immunologiczna na obecność nowego patogenu może być spowodowana tym, że pacjenci mieli wcześniej styczność z innymi koronawirusami, np. odpowiedzialnymi za przeziębienie – przybliża Medonet.

U takich osób, gdy dojdzie do zakażenia nowym koronawirusem, organizm szybko rozpoznaje wirusa i nie pozwala, by dalej się replikował. W efekcie zakażony łagodniej przechodzi infekcję.

Czy mamy wystarczająco dowodów naukowych?

Badacze zwracają jednak uwagę, że obecnie mamy za mało dowodów naukowych, by stwierdzić, czy rzeczywiście styczność z innymi koronawirusami w przeszłości może odpowiadać za mniej poważny przebieg COVID-19.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Będą przymusowe szczepienia, a ustawa została wprowadzona “po cichu”? Odpowiadamy
  2. Witamina D sposobem na Covid-19? Naukowcy zrobili badania

Autor badania Alessandro Sette przekonywał w rozmowie z Business Insider, iż prawdopodobne jest to, że im silniejsza była infekcja, tym większa będzie odporność.

Źródło: Medonet
Foto: Pixnio.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News