Koronawirus
Autor Piotr Burakowski - 29 Października 2020

Na Covid-19 zmarła uczennica. Tymczasem wciąż nie brak dezinformacji o wirusie

19-letnia Wiktoria, podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie, to najmłodsza ofiara koronawirusa w powiecie. Media informują także, że zmarł 25-letni brat dziewczyny.

Portal ibytow.pl ustalił, że 19-latka była osobą niepełnosprawną, a w ostatnim czasie nie uczęszczała na zajęcia.

Od 19 października przebywała w domu rodzinnym, zaś gdy jej stan zdrowia pogorszył się, trafiła do szpitala w Kościerzynie.

– Jesteśmy zszokowani. To była nasza wieloletnia uczennica. W ostatnim czasie była w domu. Nie uczęszczała na zajęcia – stwierdził Kazimierz Kerlin, dyrektor SOSW w Bytowie. Dodał, że szkoła funkcjonuje nadal w określonym reżimie sanitarnym i zachowywane są wszystkie środki ostrożności.

Dezinformacja na temat tego, jak młodzi przechodzą COVID-19

Przypomnijmy, że w październiku zmarł uczeń ze szkoły specjalnej w Bydgoszczy, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Z powodu COVID-19 odszedł ponadto 31-letni nauczyciel z Zawiercia oraz 44-letnia pedagog z Osieka nad Wisłą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda
  2. Będziemy mieli zakaz wychodzenia z domu? Wicepremier zabrał głos

Dodajmy, że jedną z pojawiających się fałszywych informacji na temat COVID-19 jest teoria, że osoby młode zawsze przechodzą zakażenie lekko, a dzieci są odporne na wirusa, czemu wyraźnie zaprzeczają dotychczasowe badania i WHO.

Źródło: ibytow.pl
Foto: Pikist.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News