Koronawirus fake
Autor Maria Wieczorek - 16 Marca 2020

Oszuści podszywają się pod znane portale informacyjne. Rozpowszechniają fałszywe informacje nt. koronawirusa

Koronawirus stał się niestety przedmiotem licznych fake newsów. Aby je uwiarygodnić, oszuści zaczęli podszywać się pod znane portale informacyjne. W sieci pojawiła się między innymi fałszywa witryna RMF FM.

Koronawirus stał się w ostatnim czasie problemem, który dosięgnął także Polski. Zarówno liczne media, jak i przedstawiciele władz podkreślają więc, jak ważne jest nierozpowszechnianie fałszywych informacji na jego temat. Niestety wirus oraz wywoływane przez niego dolegliwości, a także kwestia działań prewencyjnych rządu stają się przedmiotem narastającej fali fake newsów.

Parowanie miejsc intymnych, środki psychodeliczne, energoterapia. Gwyneth Paltrow promuje alt-med na NetfliksieParowanie miejsc intymnych, środki psychodeliczne, energoterapia. Gwyneth Paltrow promuje alt-med na NetfliksieCzytaj dalej

Koronawirus przedmiotem licznych fake newsów

Jak donosi zespół CERT Polska, oszuści wspięli się niestety na wyższy niż moglibyśmy przypuszczać poziom zafałszowania informacji. Nie dość bowiem, że przekazują nieprawdziwe wieści. Publikują je na witrynach, które podszywają się pod znane media informacyjne.

Dziś w sieci pojawiła się między innymi witryna rmf-24.pl. Chociaż wyglądała łudząco podobnie do prawdziwej strony rozgłośni, tej należy szukać pod adresem rmf24.pl. Do podobnych sytuacji może z czasem dochodzić coraz częściej, dlatego też zalecamy wzmożoną ostrożność. O tego rodzaju oszustwach będziemy oczywiście informować.

Koronawirus fake

Foto: Pexels / Anna Shvets

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News