Krzysztof Bosak fake
Autor Maria Wieczorek - 21 Lutego 2020

Krzysztof Bosak i pączki. W tłusty czwartek Twittera obiegł fotomontaż z kandydatem na prezydenta

Krzysztof Bosak sprzedaje pączki w Sejmie? W tegoroczny tłusty czwartek Twittera obiegł nietypowy fotomontaż. Chociaż dla wielu od razu wydał się podejrzany, zdążył zdobyć ogromną popularność.

Krzysztof Bosak został niedawno wybrany na kandydata Konfederacji w wyborach prezydenckich. Polityk rozpoczął już kampanię, której częścią okazało się rozdawanie warszawiakom pączków w tegoroczny tłusty czwartek. Poseł pojawił się z nimi także w Sejmie, gdzie wykonano kilka zdjęć na potrzeby udostępnienia w mediach społecznościowych. Jedno z nich zostało jednak przerobione i szybko upowszechnione na Twitterze.

Najwyższy czas! ogłasza, że globalne ocieplenie nie istnieje. Powód? Śnieg w IrakuNajwyższy czas! ogłasza, że globalne ocieplenie nie istnieje. Powód? Śnieg w IrakuCzytaj dalej

Krzysztof Bosak i pączki w Sejmie

Bosak przyniósł do siedziby polskiego parlamentu duży karton wypełniony wypiekami. Towarzyszące mu kobiety trzymały w dłoniach karty z napisem: "Bosak 2020 Kandydat na prezydenta". Na fałszywce napisy te przerobiono na hasło: "7,50 zł". Fotomontaż szybko rozszedł się po Twitterze, gdzie tylko niewielka część komentujących zwróciła uwagę na graficzną ingerencję.

W komentarzach pod licznymi postami zaroiło się od krytyki oraz oskarżeń. Niektórzy starali się uzyskać informację, czy zdjęcie jest prawdziwe. Najczęściej nie otrzymywali odpowiedzi lub przekazywano im błędną informację w spraie. Poniżej możecie zobaczyć oryginalną fotografię z tego dnia oraz przeróbkę:

Krzysztof Bosak Sejm

Krzysztof Bosak fotomontaż

NAJLEPSZE DZIŚ:

1. Media doniosły, że szef sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zrezygnował. Informacje okazały się fałszywe
2. Parowanie miejsc intymnych, środki psychodeliczne, energoterapia. Gwyneth Paltrow promuje alt-med na Netfliksie
3. Komu Polacy ufają bardziej? Sondaż wskazał prymat mediów prywatnych, ale nikt nie może być zadowolony

Źródło: Twitter
Foto: YouTube / Rzeczpospolita TV / Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News