Koronawirus w Warszawie zamknięcie miasta
Autor Maria Wieczorek - 24 Marca 2020

Koronawirus w Warszawie. Prezydent stolicy dementuje doniesienia o zamknięciu miasta

Koronawirus w Warszawie. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zdementował plotki o rzekomych planach zamknięcia miasta. Samorządowiec nazwał je "absolutnym fake newsem".

Koronawirus w Warszawie stanowi obecnie bardzo poważne zagrożenie. Od czasu pojawienia się w mieście pierwszych przypadków zakażeń w mediach społecznościowych krążą plotki, jakoby miasto miało zostać zamknięte. Stolica miałaby stać się rzekomo czerwoną strefą, czemu zaprzecza jednak stanowczo Rafał Trzaskowski. Na antenie TVN24 samorządowiec stwierdził, że krążące od ok. 10 dni pogłoski to "absolutny fake news".

Koronawirus na świecie. Polska celebrytka lansuje tezę, że pandemia nie istnieje: Koronawirus na świecie. Polska celebrytka lansuje tezę, że pandemia nie istnieje: Czytaj dalej

- Rząd nigdy tego nie potwierdził, a to rząd wydaje rzetelne komunikaty w tej sprawie. Nikt z nami tego nie konsultował i nie widzę żadnego racjonalnego powodu, dlaczego miałoby tak być - przekazał Trzaskowski widzom.

Koronawirus w Warszawie. Prezydent miasta zaprzecza plotkom o jego zamknięciu

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki dopytał więc, czy warszawiacy na pewno nie powinni spodziewać się w najbliższym czasie zamknięcia miasta. Wspomniał o ewentualnych planach teoretycznych, których istnieniu zaprzeczył jednak Trzaskowski.

- Nic o tym nie wiem. Takich informacji nieprawdziwych, które mają siać panikę, pojawia się w eterze mnóstwo, w związku z tym ja wszystkich uczulam – proszę zwracać uwagę tylko na komunikaty, które wydaje rząd tudzież samorząd, bo to jedyne rzetelne informacje, a nie to, co krąży w sieci - powiedział prezydent Warszawy.

My także przyłączamy się do apelu o czerpanie wiadomości na temat koronawirusa jedynie ze sprawdzonych, rzetelnych źródeł. Dezinformacja w tak trudnym dla wszystkich czasie może się bowiem okazać naprawdę niebezpieczna.

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj antyfake.pl na: Google News